czyli o Wrocławiu z innej strony
Blog > Komentarze do wpisu

Popularność blogu w czasie powodzi we Wrocławiu 2010

Relacja z powodziowych dni we Wrocławiu i okolicach, którą miałem przyjemność poprowadzić wspólnie z szerokim gronem współpracowników, cieszyła się ogromną popularnością. Szczerze mówiąc wszystko to, co się wydarzyło, wielokroć przerosła moje oczekiwania i jakiekolwiek wyobrażenia. Chciałbym podać kilka danych statystycznych relacji powodziowej, nie po to, żeby się czymś chwalić, lecz aby uświadomić również jej uczestnikom i czytelnikom, że brali udział w czymś naprawdę WIELKIM.

NOWE:
Idzie druga fala? Powódź we Wrocławiu

Blogerzy raczej rzadko ujawniają statystyki swoich blogów. Ja również do tej pory chyba nigdy tego oficjalnie nie zrobiłem. Żeby jednak pokazać skalę zjawiska muszę pokazać „przedpowodziowe” statystyki blogu. A wyglądają one następująco: średnio w ciągu miesiąca blog „Wrocław z wyboru” odwiedzało dotychczas ok. 8-10 tys. unikalnych użytkowników, a blog w tym czasie notuje 10-12 tys. wizyt i 15-20 tys. odsłon. Jak na blog regionalny, w którym nowa notka pojawia się średnio raz na miesiąc i gdzie poruszam jednak dość niszowe tematy - to chyba nieźle.

Oglądalność blogu w czasie 5 dni prowadzenia relacji (od 20 do 25 maja) wzrosła od kilku do kilkunastu tysięcy procent (w zależności od parametrów porównań). Dokładnie wyglądało to tak (dane za Google Analytics, które używam od kilku lat):
  • 157 408 unikalnych użytkowników (UU)
  • 449 123 odwiedzin
  • 2 489 035 odsłon
Przy czym muszę zaznaczyć, że większość czytelników relacji stanowili mieszkańcy Wrocławia (ok. 100-120 tys. UU – 311 tys. odwiedzin), do tego kilkanaście tysięcy wejść blog odnotował z miejscowości w okolicach Wrocławia. Jeśli chodzi o dane dotyczące Polski, to blog zanotował odwiedziny z 390 miast, relację czytano w 85 krajach, nawet tak egzotycznych, jak Zimbabwe, Sudan czy Tunezja… 

Popularność blogu rosła szybciej niż poziom wody w Trestnie. Pierwszego dnia relacji (czwartek 20 maja) blog zanotował 27 tys. odwiedzin, w piątek, 21 maja - 85 tys., w sobotę, 22 maja – rekordowe 140 tys., w niedzielę, 23 maja – 110 tys., w poniedziałek, 24 maja – 64 tys., a we wtorek, 25 maja – 24 tys. odwiedzin.

Na blog czytelnicy relacji trafiali z 569 źródeł (czyli domen, na których ktoś zamieścił link do blogu).

Ponad 250 tys. odwiedzin przypadło na wyszukiwarki internetowe, przy czym – ku mojemu zdziwieniu – na blog internauci trafiali najczęściej wpisując w wyszukiwarkę hasło "Wrocław z wyboru" (dokładnie 25 459 razy), na kolejnych miejscach, po których internauci trafiali na blog znalazły się słowa kluczowe: "Wrocław powódź 2010" (20 689 razy), "powódź Wrocław 2010" (11 748 razy) i "powódź Wrocław" (7 571 razy). Reszta to tzw. długi ogon  i przypada na niego aż 42 050 różnych słów kluczowych, jednak te cztery, które wymieniłem powyżej były najbardziej popularne.

Jaki z tego wniosek? Popularność frazy „Wrocław z wyboru” świadczy o tym, że większość z czytelników relacji usłyszało o blogu od kogoś lub np. z radia. Czyli to, co powiedziałem na antenie PRW, że informacja o relacji była przekazywana z ust do ust, jest prawdą. Nie sądziłem jednak, że ta „poczta pantoflowa” działa tak wydajnie.

Na potwierdzenie moich słów, również z rozmowy w PRW, że blog był czytany na komórkach i innych nowoczesnych gadżetach, często bezpośrednio na wałach: statystyki bloga również to potwierdzają. Okazuje się, że blog zanotował przez 5 dni relacji dokładnie 3 623 odwiedziny z urządzeń mobilnych. Najczęściej blog był odwiedzany z telefonów z systemem operacyjnym Symbian (1 651 odwiedzin), iPhone (1 291) i Android (249). Co ciekawe 49 odwiedzin odnotowano z najnowszej zabawki koncernu Apple – iPada. Dla wyznawców jabłuszek jeszcze informacja – spośród wszystkich urządzeń mobilnych, to właśnie oni spędzali na blogu najwięcej czasu – śr. 7 min. 10 sek. Szczerze mówiąc nie pomyślałem, że blog będzie ktoś czytał na komórce – gdybym miał więcej czasu i znał te dane, to przed rozpoczęciem relacji przygotowałbym jakąś mobilną wersję blogu.

Autorka tekstu o tej „blogowej akcji”, który ukazał się kilka dni temu w serwisie Interaktywnie.com, nazwała całe przedsięwzięcie „największą relacja z powodzi”. Nie znam sytuacji, w której zupełnie spontanicznie w sytuacji kryzysowej zawiązuję się „Redakcja”, złożona z 300 „Korespondentów” (bo tyle osób pisało do mnie maile), którzy w ciągu 5 dni przesyłają 3000 maili z informacjami, zdjęciami i filmami (łącznie ok. 4 GB danych!).

Biorąc pod uwagę ilość osób współtworzących relację z powodzi blog „Wrocław z wyboru” był największą dolnośląską, jeśli nie polską redakcją, zaś biorąc pod uwagę tzw. zasięg blog - czy się to komuś podoba czy nie - był jednym z największych mediów działających w dniach powodzi we Wrocławiu. Przekazywał informacje pozyskane od wielu ludzi, z których korzystały tysiące mieszkańców Wrocławia i okolic. Nie spotkałem się jeszcze z podobnym fenomenem i nie śmiałem przypuszczać, że taki "lokalny blog", jak nazywają go teraz niektórzy, może stać się dla mieszkańców wiarygodnym i rzetelnym źródłem informacji. Do tego było to miejsce, w którym czytelnicy non stop, 24 h/dobę przez 5 dni informowali się, próbowali koordynować pomoc, dementowali lub potwierdzali różne doniesienia, wykorzystując system komentarzy pod każdym z 39 wpisów z relacją z sytuacji powodziowej - przez ten czas przybyło ok. 8,5 tys. komentarzy.

„To doskonały przykład na to, jaką siłą są media społecznościowe” – tak podsumowała „blogowe pospolite ruszenie” autorka wspomnianego tekstu w serwisie Interaktywnie.com. To wszystko było możliwe dzięki Wam – piszącym, czytającym i podejmującym działania, za co w tym miejscu po raz kolejny Wam Wszystkim dziękuję!

Nie zapomnijcie, o tym w czym braliście udział i pamiętajcie, że jesteście sercem tego miasta.

Paweł Andrzejczuk
niedziela, 30 maja 2010, wroclawzwyboru

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Kasia z Różanki, 79.110.198.*
2010/05/30 02:44:48
Pozostaje mi tylko powiedzieć 'WOW'... :)
To naprawdę niesamowite. Ludzie pokazali, że potrafią się zebrać do kupy i zrobić coś dobrego zupełnie bezinteresownie.

Cieszę się, że i ja mogłam brać w tym udział - zostawiając komentarze, czy wysyłając do Pana maila... :)

Dziękuję za tę relację wszystkim, którzy 'nadawali' i Panu - za determinację :)
-
Gość: pani od naleśników : , *.internetunion.pl
2010/05/30 08:10:17
Liczby powalają :)

Link do bloga wyczytałam na forum GW, a następnie ten link wkleiłam sobie w opis na GG i poszedł w świat :)
-
cavemac
2010/05/30 11:58:41
Gratuluję! Kawał dobrej roboty.
-
Gość: tirintirin, *.telemedia.pl
2010/05/30 12:12:28
Link znalazlam sama przpadkiem wpisujac w wyszukiwarke "powodz2010". Bylam od pierwszego do ostatniego dnia relacji. Dzieki!!!
-
Gość: Inwisible, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/30 12:26:16
a ja znowu komentaż z małym podtekstem politycznym...

Wrocław z wyboru - pokazał jak niewiele potrzeba aby stworzyć miejsce przetwarzania informacji , i publikacji ich "on the fly" czyli na żywo niemalże...

mówiąc jak niewiele - mam na myśli blog - bo na blogu potrzeba jeszcze czytelników i piszących - ale to inna sprawa...

Z TĄD MOJE PYTANIE ... SKORO PAN PAWEŁ POTRAFIŁ - DLACZEGO NASZE "KOCHANE" WŁADZE NIE??? A MOŻE POWINIENEM NAPISAC DLACZEGO NASZYM WŁADZOM SIĘ NIE CHCIAŁO... BO MOŻLIWOŚCI BYŁY - CO WYRAŹNIE WIDAC NA PRZYKŁADZIE (NASZEGO) PANA PAWŁA BLOGU...

tutaj przytoczę sytuacje z mokrego dworó gdzie w piątek wieczorem zdesperowany - brakiem worków sołtys , zdobył prywatny numer prezesa wrocławskich wodociągów, i zadzwonił z pytaniem czy ten nie zorganizował by jakiś worków - bo sytuacja jest ciężka...
jak wiemy mokry dwór to ujęcie wody dla wrocławia, więc mieszkańcy nie bronili tylko swoich domów ale i wjęcia wody...

pan prezes nie zabardzo zainteresował się proźbą sołtysa o worki, natomiast odrazu zaczoł bardzo mocno dociekac "z kąd pan ma ten numer"
padło jeszcze stwierdzenie " nie wiem czy zdaje pan sobie sprawę ale psuje mi pan weekend"

WYMIĘKAM JAK MOŻNA BYC TAKIM ZASRANYM ZADUFANYM W SOBIE BUFONEM... NAJGORSZE JEST TO, ŻE TAKICH LUDZI ZAZWYCZAJ NIESZCZĘŚCIA NIE DOTYKAJĄ... =(
-
2010/05/30 12:32:12
Szczerze mówiąc, przed powodziom nie czytałem tego Bloga. Zobaczyłem opis na gg u kolegi, wszedłem i teraz mam Cię już w RSS i nie usunę:) Pozdro i dzięki!
-
Gość: ElaZ54, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/30 12:48:28
"Szeptanka"( czyli jedna pani ,drugiej pani powiedziała..... jest zawsze najlepszą reklamą
i rekomendacją. Pozdrawiam i podziękowania za cała pracę dla Pana i pozostałych 300 współredaktorów. Elżbieta Z
-
Gość: kriss63, *.w-s.pl
2010/05/30 13:51:35
OSTRZEŻENIE PRZED SILNYMI DŁUGOTRWAŁYMI OPADAMI Z GODZ. 13:30 (GMT+2h) 30-05-2010 r.:

OSTRZEGAM PRZED SILNYMI DŁUGOTRWAŁYMI OPADAMI, które będą występować w dniach od 31 maja (poniedziałek) do 4 czerwca (piątek). W samym Wrocławiu i jego najbliższych okolicach najmocniej będzie padać w dniu 2 czerwca (przewiduję sumę dobową około 25-30 mm). W innych dniach opady będą niższe i z przerwami.
O wiele gorzej będzie na Górnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Sudetach - przewiduję tam potężne długotrwałe ulewy, zwłaszcza w dniach 1-3 czerwca. Ich sumy dobowe mogą sięgać 30-50 mm, lokalnie 60 mm.
Obszar występowania tych intensywnych opadów obejmuje swym zasięgiem dopływy górnej Odry, a więc pojawienie się kolejnej fali powodziowej - początkowo na dopływach Odry, później na samej Odrze - jest właściwie pewne. SUGERUJĘ PODWYŻSZENIE GOTOWOŚCI OD DNIA 1 CZERWCA.

W bardzo wysokim stopniu jest także zagrożona zlewnia górnej Wisły.

Dziś przelotne opady we Wrocławiu i okolicach będą występować do późnego popołudnia, pod wieczór będą się odsuwać na północny wschód. Chwilami ich natężenie może być umiarkowane lub dość silne. W godzinach popołudniowych możliwe są burze.
Maksymalne temperatury w najbliższych dniach: poniedziałek 31.05. - do 14 stopni C, wtorek 1.06. - do 10 stopni C, środa 2.06. - do 13 stopni C, czwartek 3.06. - do 20 stopni C, piątek 4.06. - do 15 stopni C. Do czwartku umiarkowany, okresami dość silny wiatr, głównie północno-zachodni i zachodni, powodujący uczucie dotkliwego zimna (temperatura odczuwalna od 10 do 0 stopni C).
-
Gość: ESKA, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/05/30 14:26:09
Umarłabym z niepokoju o swoje dzieci i wnuki mieszkające na Polanowicach,gdybym w piątek nie "wyguglała" /wroclaw powodz 2010/ tego blogu. Czyli zawdzieczam Panu zycie :).
Od tego czasu CODZIENNIE ,po sprawdzeniu poczty, zaglądam na wroclawzwyboru.
Jak widac nie tylko ja. I co Pan z nami zrobi?
-
Gość: Monika, *.internetunion.pl
2010/05/30 16:10:18
Link do bloga znalazłam na FB. W sobotę strona była owarta niemalże bez przerwy.
A dzisiaj zajrzałam tu w poszukiwaniu komunikatu pogodowego Krissa i nie zawiodłam się. Dzięki. Złotniki pozdrawiają:)
-
Gość: joannadarc34, *.chello.pl
2010/05/30 16:40:34
Wkurzona tym że w tv nic nie mówią o sytuacji powodziowej we Wrocku stwierdziłam że jedynym żródłem może byc internet i nie zawiodłam się .Zajrzalam na Pana blog i codziennie był on moim jedynym (prawie) informatorem o tym co się dzieje w naszym mieście. Wielkie dzięki za to. Pozdrawiam z Kleczkowa
-
Gość: kriss63, *.w-s.pl
2010/05/30 20:16:36
BIEŻĄCA SYTUACJA I PROGNOZA METEO DLA WROCŁAWIA I OKOLIC Z GODZ. 20:00 (GMT+2h) 30-05-2010 r.:

Na dzisiejszą pogodę mieszkańcy Dolnego Śląska nie powinni narzekać - na razie obyło się bez burzy (i jest szansa, że tak pozostanie), opady były przelotne i niezbyt obfite, a temperatura powietrza nie powodowała ani udaru cieplnego, ani dzwonienia zębami. Znacznie gorzej było na wschód od Odry, zwłaszcza na Kielecczyźnie, Mazowszu, w Małopolsce i w Łódzkiem, gdzie wystąpiły burze i intensywne deszcze (u mnie właśnie dogorywa trzecia dziś burza).

Wieczorem i w nocy z niedzieli (30.05.) na poniedziałek (31.05.) na całym Dolnym Śląsku nadal okresami mogą występować przelotne opady deszczu o natężeniu słabym, chwilami umiarkowanym. Nie przewiduję burz ani gwałtownych ulew. Temperatura powietrza nad ranem spadnie do 10 stopni C.
W poniedziałek (31.05.) pochmurno i deszczowo, zwłaszcza do południa. Opady będą słabe, okresami umiarkowane, poniżej 5 mm w ciągu 12 godzin. Po południu i wieczorem nadal pochmurno, ale prawdopodobieństwo opadów niewielkie. W ciągu dnia wzrośnie prędkość wiatru zachodniego do umiarkowanego, okresami dość silnego. Temperatura powietrza od 10 stopni C (w czasie trwania opadów) do 15 stopni C po południu (z uwagi na dość silny wiatr temperatura odczuwalna wyniesie od 2 do 10 stopni C).


We wtorek (1.06.) i środę (2.06) jeszcze zimniej, więcej deszczu i silny zachodni i północno-zachodni wiatr.

POTWIERDZAM POPRZEDNIE OSTRZEŻENIE Z GODZ. 13:30 (GMT+2h): od nocy z wtorku (1.06.) na środę (2.06.) do popołudnia w środę przewiduję na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Sudetach silne, okresami ulewne opady deszczu. Później opady będą słabnąć, ale zanikną prawdopodobnie dopiero w czwartek (3.06.) wieczorem. W samym Wrocławiu najsilniejszych opadów spodziewam się w dniu 2 czerwca (środa) od rana do wczesnego popołudnia - ok. 25 mm w ciągu 12 godzin (warto zauważyć, że miesięczne normy opadów we Wrocławiu, wyliczone z danych wieloletnich, wynoszą: dla maja - ok. 40 mm, dla czerwca - ok. 60 mm). W związku z tym istnieje duże ryzyko ponownego wezbrania wszystkich cieków wodnych (wcześniej dopływów Odry, później samej Odry), którego należy się spodziewać po dniu 1 czerwca.
Jeszcze wyższy stopień zagrożenia przewiduję w zlewni górnej Wisły i górnej Warty.


Wyraźną poprawę pogody przewiduję od popołudnia w piątek 4 czerwca (dla Dolnego Śląska) i od soboty 5 czerwca (dla Małopolski).

(Pozwolę sobie zauważyć, iż przy tak niestabilnych warunkach atmosferycznych, jakie utrzymują się już od kilku tygodni, opracowanie precyzyjnej prognozy na okres dłuższy niż 24 godziny jest wyjątkowo trudne, a jej sprawdzalność daleka od ideału. Dlatego proszę o śledzenie kolejnych aktualizacji - na stronie głównej lub w komentarzach).
-
Gość: onorbert, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/30 22:12:40
Witam,

Pochodzę z Wrocławia, jednak od kilku lat mieszkam na Kaszubach i pracuję w Gdańsku. We Wrocławiu zostali rodzice i wielu przyjaciół. Dzięki liście dyskusyjnej na portalu sportowywroclaw.pl znalazłem tą stronkę, która była ze mną non stop podczas powodziowych dni. W pracy i w domu czytałem najnowsze informacje na komputerach, w samochodzie non stop strona otwarta i odświeżana na komórce ( system Maemo :)
Chciałem serdecznie podziękować Panu Pawłowi, jak również wszystkim współtwórcom strony. Dzięki Wam spałem spokojniej mając info z pewnych żródeł.

Pozdrawiam serdecznie.
-
Gość: margo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/30 22:49:14
statystyki pozytywnie przerażające! widać, że jak się chce i ma się stworzone odpowiednie możliwości to da się zrobić bardzo dużo :)
jeszcze raz serdecznie Wam Wszystkim dziękuję za te 5 dni ofiarowane Wrockowi :)
-
Gość: Krzysztof Jurczyk, 79.110.201.*
2010/05/30 22:50:11
Cześć,

To ja od siebie polecę również wrocławskie dzieło: www.SeeTheStats.pl, dzięki któremu pokażesz te statystyki prosto ze źródła i w obszernieszej formie :-).

No i wielkie dzięki za poświęcenie w czasie powodzi :-). Sam kilkukrotnie słałem tu newsy z Biskupina, na którym mieszkam. Pozdrowienia także dla żony, która dzielnie znosiła Twoją nieobecność przy niej w tym czasie :-).
-
imitator
2010/05/30 23:02:01
gdy nie ma się o czym pisać pisze się o własnym blogu; już to przerabiałem; zazdroszczę wyboru... umiejętności dokonywania wyboru właściwie.
-
Gość: Luisapaserinni, 90.156.126.*
2010/05/31 01:49:08
"czy to się komuś podoba czy nie" :)
wiadomo, w rządzeniu miastem władzom najbardziej przeszkadzają mieszkańcy:D
dzięki za ogrom pracy, za nieprzespane noce i za odpowiedzialność, którą wziąłeś na barki, kiedy inne media spały (no moze poza PRW;))
Wszystkiego dobrego i nie daj się jakiejś wybiórczej zaszczuć, mogą ci najwyżej buty czyścić, trzymaj się!
-
Gość: kriss63, *.w-s.pl
2010/05/31 07:48:55
BIEŻĄCA SYTUACJA I PROGNOZA METEO DLA WROCŁAWIA I OKOLIC Z GODZ. 07:30 (GMT+2h) 31-05-2010 r.:

Ogólnie sytuacja rozwija się zgodnie z moją wczorajszą wieczorną prognozą, z drobnymi korektami:

Korekta prognozy na dziś: czas występowania opadów o słabym a okresowo umiarkowanym natężeniu obejmie całą dobę - do godzin porannych w dniu 1.06. (wtorek). Możliwe są bezdeszczowe przerwy w godzinach wieczornych. Temperatura powietrza będzie jednak niższa - do 11 °C w czasie trwania opadów, do 13 °C podczas ewentualnych przerw. Umiarkowany, wzrastający do dość silnego wiatr zachodni i północno-zachodni spowoduje, że temperatura odczuwalna wyniesie zaledwie od 2 do 9 °C.

Korekta prognozy na wtorek (1.06.): nadal pełne zachmurzenie, ale jedynie słabe opady deszczu, prawdopodobnie z dłuższą przerwą w godzinach popołudniowych. Temperatura powietrza do 12 °C (temp. odczuwalna od 2 do 8 °C), nadal wietrznie.

W środę (2.06.) ciągłe opady deszczu, które z upływem dnia będą się nasilać. W godzinach popołudniowych i wczesnowieczornych deszcz będzie dość silny - ok. 15 mm w ciągu 9 godzin (czyli 1/4 czerwcowej normy opadów we Wrocławiu). W tym samym czasie równie silnych opadów spodziewam się w Kotlinie Kłodzkiej, a dwukrotnie wyższych w Sudetach, na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. Padać przestanie prawdopodobnie dopiero w czwartkowy poranek. W środę będzie bardzo zimno - temperatura maksymalna - do 9 °C (temp. odczuwalna od minus 1 do plus 4 °C). Wiatr silny i porywisty, o prędkości 30-40 km/godz., w porywach do 80 km/godz., północno-zachodni.

W czwartek (3.06.) jest szansa na przejaśnienia i wzrost temperatury, ale na razie z dużym znakiem zapytania.

Jeśli powyższe prognozy potwierdzą się w rzeczywistości, to wezbranie rzek zlewni górnej Odry i samej Odry nie będzie tak wysokie, jak dwa tygodnie temu. Mimo to, z uwagi na utrzymujące się nasiąknięcie gleby i wałów przeciwpowodziowych oraz bardzo wysoki poziom wód gruntowych, przestrzegam przed zbagatelizowaniem zagrożenia i sugeruję zachowanie czujności.
-
Gość: ki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/31 08:16:06
również sądzę, że nalezy pozostać w gotowości, dopóki wały/ grunt nie wyschną na tyle, by być w stanie przyjmować większe opady, dopóki tak nie będzie- to moim zdaniem poprawa sytuacji jest bardzo chwiejna.
-
Gość: Orzech, 194.28.40.*
2010/05/31 08:34:14
po prostu zrobiłeś bardzo dużo dobrego i za to dziękujemy:)
-
Gość: Marek Natusiewicz, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/31 08:49:06
Kolejny przyczynek do powodzi: wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,7953508,Powodz_2010__Mozna_bylo_zapobiec_zalaniu_Kozanowa.html

Okazuje się, że winni są: poprzedni prezydent, działkowcy i pan Michał T.
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/31 09:21:51
kriss63 - przywracasz moją wiarę w meteorologię :) Od pewnego czasu porzuciłam icm i innych, bo sprawdzalność prognoz była nikła. Teraz czytam Twoje przewidywania i jak dotąd trafnie przewidywałeś. Więc dzięki, za dotychczasowe informacje i proszę o ciąg dalszy - AT
-
Gość: Magda, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/31 09:35:51
Donoszę, Reymonta i częściowo Kleczkowska własnie są zalewane przez studzienki. Straż i policja na miejscu...cholera mam nadzieję, że z pracy będę mogła wrócić do domu dzisiaj...
-
Gość: z_okolic, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/31 10:09:20
U mnie też pada trzecią godzinę- umiarkowanie, ale bez przerwy:(
-
Gość: JacekS, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/31 10:45:05
Dla zmartwionych zalaną Reymonta i Trzebnicką (rano - ok. 9:00 pod torami na Reymonta nie dało się przejechać, na Trzebnickiej ledwo-ledwo, bo wody było do progów) a muszących dojechać na północ Wrocławia z centrum przypominam alternatywną trasę:
- z ul.Jedności Narodowej w lewo w ul. Rychtalską
- Po kostce brukowej w lewo w Browarną
- Wyjeżdżamy na ul.Zakładową koło Leclerc'a czyli tuż przed Mostem Trzebnickim

Suchości! :)
-
Gość: , *.oc3.tsk.pl
2010/05/31 10:58:00
wrzuccie foty z reymonta
-
Gość: vdrek, 78.8.136.*
2010/05/31 11:53:46
Godzina 11:30, Most trzebnicki przejezdny.
-
Gość: Gość, 79.110.200.*
2010/05/31 19:15:22
Dzisiaj o 20 autor bloga będzie gościł we wrocławskim Radiu LUZ
-
Gość: kriss63, *.w-s.pl
2010/05/31 21:13:13
BIEŻĄCA SYTUACJA I PROGNOZA METEO DLA WROCŁAWIA I OKOLIC Z GODZ. 21:00 (GMT+2h) 31-05-2010 r.:
Płytki, ale rozległy niż, który kręcił się dziś po Polsce i wymachiwał ramionami frontów atmosferycznych - ciepłego i chłodnego - ustępuje powoli miejsca swemu bardziej mokremu koledze, który wędruje do nas z południa, znad Węgier. Po analizie danych z wrocławskich stacji meteo stwierdzam, że zachował się poprawnie, dzięki czemu dał szansę mojej porannej prognozie na dość wysoką sprawdzalność. ;) Wrocławianom narzekającym na dzisiejsze opady donoszę, iż niż obszedł się z Waszym miastem dość łaskawie, natomiast Polsce Centralnej, Wschodniej i Północnej sprawił bardziej solidny prysznic (próbował nawet podtopić moją niezatapialną Łódź ;) ). Obecnie silne opady występują na całym Wybrzeżu oraz w widłach Sanu i Wisły, umiarkowane w Karpatach i na Podkarpaciu.
W nocy z poniedziałku (31.05.) na wtorek (1.06) na Dolnym Śląsku pochmurno i chwilami mogą się jeszcze z niektórych chmur wyżymać resztki wody, ale będą to raczej opady symboliczne, jeśli w ogóle wystąpią. Temperatura powietrza nad ranem spadnie do 8 °C.
We wtorek (1.06.) na niebie nadal zwarta powłoka chmur, ale nie przewiduję z nich większych opadów (choć nie wykluczam, że chwilami trzeba będzie rozłożyć parasol). Suma wtorkowych opadów nie powinna przekroczyć 5 mm. Maksymalna temperatura powietrza po południu może sięgnąć 15 °C, ale pamiętajmy o umiarkowanym a pod wieczór okresami dość silnym wietrze, który chwilami będzie powodował uczucie chłodu na poziomie sporo poniżej 10 °C. Prawdopodobnie wieczorem dotrze na Dolny Śląsk czoło kolejnej dużej fali opadów.
Kolejna noc będzie zimna (ok. 9 °C), nasili się wiatr północno-zachodni, który w porywach może osiągać prędkość do 70 km/godz. (temp. odczuwalna wyniesie od 0 do 5 °C). Z każdą godziną będą się nasilać opady deszczu, które rozpoczną się o ok. 12 godzin wcześniej, niż przewidywałem to w dzisiejszej porannej prognozie.

Środowy ranek (2.06.) nie będzie niestety sprzyjał podróżom do szkoły, na uczelnię lub do pracy. Prawdopodobnie w godzinach między 5:00 a 8:00 wystąpi bowiem kulminacja kilkunastogodzinnych opadów ciągłych, czyli silna ulewa (w towarzystwie silnych porywów wiatru). W tych godzinach przewiduję sumę opadu na poziomie 10-15 mm (lokalnie 15-20 mm), zaś łącznie w ciągu doby - na poziomie 25-30 mm (lokalnie 35-45 mm), czyli około połowy czerwcowej normy we Wrocławiu (lokalnie możliwe nieco więcej). Kolejne prognozy mogą przynieść korektę czasu i sum opadów. Deszcze utrzymają się także w nocy ze środy (2.06.) na czwartek (3.06.), ale opady będą zdecydowanie słabsze oraz możliwe są krótkie okresy ich zaniku.
Tej samej doby spodziewam się także równie silnych opadów spodziewam się w Kotlinie Kłodzkiej i na Opolszczyźnie, zaś dwukrotnie wyższych na Górnym Śląsku i w Sudetach.

W związku z powyższym przewiduję spore utrudnienia w komunikacji oraz wyraźny wzrost stanów wód w rzekach zlewni górnej Odry, później także samej Odry.
IMGW ogłosił już dla tej doby CZERWONY ALARM, czyli trzeci, najwyższy stopień zagrożenia dla województw dolnośląskiego i opolskiego. Ja skłaniałbym się bardziej ku alarmowi drugiego stopnia co do prognozowanych sum opadów, ale biorąc pod uwagę obecny brak warunków do retencji wody w glebie, bardzo wysoki poziom wód gruntowych i utrzymujące się wciąż wysokie stany wód w rzekach przyznaję, że zagrożenie jest poważne.

Dziś widzę możliwość, że pogoda w weekend może nas mile zaskoczyć. Pozostaje mieć nadzieję, że tej wizji nie przesłonią chmury kolejnego niżu.
-
Gość: kriss63, *.w-s.pl
2010/05/31 21:40:33
@, Dla opracowania trafnej prognozy meteo konieczne są:

1. Poprawne dane wejściowe, ich analiza i wyciągnięcie naukowych wniosków - to ma znaczenie niewielkie. ;)
2. Doświadczenie - to ma znaczenie średnie.
3. Szósty zmysł, intuicja, nos, szczęście, fart, czy jakkolwiek inaczej to nazwiesz - to ma znaczenie kolosalne. :)

Jeśli zawiedzie pierwszy czynnik, to jeszcze nie tragedia, jeśli drugi, to może być to pewien kłopot, natomiast jeśli zawiedzie trzeci, to... hm... zawali się cała prognoza. ;)

Ale bez wpadek synoptyków życie byłoby zdecydowanie nudniejsze... :)
-
Gość: ola, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/31 23:16:54
Gratuluję sukcesu! Taki licznik odwiedzin to chyba marzenie każdego blogera.
Kriss, dzięki za prognozy.
W związku z prognozami Krissa proponuję zorganizować się tu na wszelki wypadek. Skontaktować się z "chłopakami z Andersa", koordynatorami akcji na Biskupinie i w innych miejscach, gdzie było dużo rąk do pracy i pracy też niemało. Żebyśmy się znów nie dowiedzieli o zbliżającej wodzie obserwując setki ludzi obładowanych mineralną;)
-
Gość: Polcia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/31 23:44:39
Żeby się nie okazało, że to co było 2 tyg. temu, to tylko wstęp i taki dobry trening...Póki co worki na Praczach nadal są na miejscu, zapewne dlatego,że nie miał ich kto posprzątać, ale to dobrze. U nas zalana łąka ( jeszcze trochę wody zostało) potwornie śmierdzi, i to trafne porównanie kogoś z komentujących- "jak w porcie rybnym"
-
Gość: kriss63, *.w-s.pl
2010/06/01 07:47:49
BIEŻĄCA SYTUACJA I PROGNOZA METEO DLA WROCŁAWIA I OKOLIC Z GODZ. 07:30 (GMT+2h) 1-06-2010 r.:

Dziś (1.06.) na niebie nadal dość zwarta powłoka chmur, ale nie przewiduję z nich większych opadów (choć nie wykluczam, że chwilami trzeba będzie rozłożyć parasol). Suma wtorkowych opadów nie powinna przekroczyć 5 mm. Maksymalna temperatura powietrza po południu może sięgnąć 15 °C, ale pamiętajmy o umiarkowanym a pod wieczór okresami dość silnym wietrze, który chwilami będzie powodował uczucie chłodu na poziomie sporo poniżej 10 °C.

Około północy z 1 na 2 czerwca dotrze do Wrocławia zapowiadana wczoraj fala ciągłych opadów deszczu, początkowo słabych, wczesnym rankiem przechodzących w umiarkowane. Kulminacja natężenia opadów przypadnie w godzinach między 5:00 a 14:00 - wówczas będzie padać rzęsiście, ale prawdopodobnie słabiej niż przewidywałem to w poprzedniej prognozie z wczorajszego wieczora. Suma dobowa opadów wyniesie 15-20 mm (lokalnie 20-25 mm), z czego ok. 13-17 mm (lokalnie 15-20 mm) przypadnie na podane wyżej godziny.
Równie silne opady będą w tym samym czasie występować w Kotlinie Kłodzkiej i na Opolszczyźnie, zaś dwukrotnie większe na Górnym Śląsku i we wschodniej części Sudetów. Po południu i w nocy opady znacznie osłabną, a nad ranem w czwartek (3.06.) mogą na krótko zaniknąć. Środa będzie najzimniejszym dniem w tym tygodniu - maksymalna temperatura powietrza w dzień nie przekroczy 10 °C. Uczucie dotkliwego zimna spotęguje umiarkowany i dość silny północno-zachodni wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość 70 km/godz. (temp. odczuwalna od plus 5 do minus 1 °C).


W związku z powyższym przewiduję spore utrudnienia w komunikacji oraz wyraźny wzrost stanów wód w rzekach zlewni górnej Odry, później także samej Odry.

W czwartek (3.06.) nadal gęste chmury i ciągłe opady deszczu aż do godzin przedpołudniowych w piątek (4.06.). Będą to jednak opady słabe, tylko chwilami umiarkowane - ich suma dobowa nie przekroczy 5 mm. Zamiast deszczu może pojawić się mżawka. Będzie wyraźnie cieplej - do 15 °C.

W piątek (4.06.) około południa pogoda powoli zacznie się poprawiać - opady zanikną, pojawią się przejaśnienia a pod wieczór rozpogodzenia, przypomnimy sobie normalną czerwcową temperaturę - w godzinach popołudniowych do 22 °C.

Koniec długiego weekendu zapowiada się całkiem przyjemnie - przynajmniej na niebie. Możemy mieć jednak problem z wodą na ziemi.
-
Gość: Dionizos, *.unreg.tvk.wroc.pl
2010/06/01 13:52:54
Z ostatniej chwili Na południu ulewy do soboty... niestety.

www.twojapogoda.pl/


-
Gość: zak, *.wroclaw.mm.pl
2010/06/01 18:48:35
Dzięki Paweł!
-
Gość: evo8, 94.254.130.*
2010/06/01 18:48:37
No to chyba czekamy na kolejną falę... Dobrze, że tym razem miasto reaguje szybko mimo dużo mniejszych ostrzeżeń.

www.wroclaw.pl/m3375/p134409.aspx

www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/263572,wroclaw-rozpoczyna-sie-budowa-walu-na-kozanowie,id,t.html#pzw_47778

Pozdrawiam z Kozanowa ;)
-
Gość: jot, *.chello.pl
2010/06/01 18:57:56
Wrocław powinien zainwestować w taki system, jaki powstał w Kotlinie Kłodzkiej po powodzi w 1997 roku.
Świetna sprawa, informacje odświeżane są kilka razy w przeciągu godziny:)

www.lsop.powiat.klodzko.pl/index.php?link=CENTER&rl=95476998187116
-
Gość: kriss63, *.w-s.pl
2010/06/01 19:20:43
BIEŻĄCA SYTUACJA I PROGNOZA METEO DLA WROCŁAWIA I OKOLIC Z GODZ. 19:00 (GMT+2h) 1-06-2010 r.:

Niechciany gość - niż znad Węgier - dotarł już do granicy polsko-słowackiej. Od ponad doby zrzuca w postaci deszczu swoje zapasy wody na Słowację, Karpaty i Podkarpacie. Szybko wzbierają już wszystkie karpackie dopływy Wisły (maksymalny przybór dobowy - do godz. 8:00 dziś - wystąpił na Wisłoce w Krajowicach: stan wody podniósł się o 120 cm). Strefa deszczu zmierza powoli, ale nieubłaganie w kierunku północno-zachodnim. Jej czoło jest już na Opolszczyźnie, gdzie opady są na razie słabe, a w nocy wkroczy od południowego wschodu na Dolny Śląsk.

OSTRZEŻENIE PRZED INTENSYWNYMI OPADAMI DESZCZU W ŚRODĘ (2.06.)

Tej nocy (z 1 na 2 czerwca) na Nizinie Śląskiej, we Wrocławiu nad ranem, rozpoczną się ciągłe opady deszczu, początkowo słabe, później umiarkowane do silnych. We Wrocławiu ich największego natężenia spodziewam się między godziną 5:00 a 11:00, przy czym w godzinach porannych i przedpołudniowych może być to opad ulewny. Suma opadów w porze przedpołudniowej może osiągnąć 20 mm (lokalnie do 30 mm), a dobowa - przez całą środę - 30 mm (lokalnie do 40 mm). Przypominam: norma czerwcowa we Wrocławiu to 60 mm. W tym samym czasie bardzo silny deszcz obejmie także Opolszczyznę, Kotlinę Kłodzką i Sudety (suma dobowa - 40-50 mm). Po południu opady wyraźnie osłabną, aż do zaniku na co najmniej kilka godzin.

W związku z powyższym przewiduję spore utrudnienia w komunikacji oraz wyraźny wzrost stanów wód w rzekach zlewni górnej Odry, później także samej Odry. Zagrożeniem najbliższym jest zalanie terenów o charakterze zagłębień wodą bezpośrednio z opadów (w miastach rozsądne byłoby sprawdzenie drożności studzienek kanalizacyjnych, zwłaszcza w takich miejscach; poza miastami - rowów odwadniających).

Nocą temperatura powietrza spadnie we Wrocławiu do 9 °C, w dzień podczas opadów osiągnie najwyżej 12 °C, zaś po ustaniu opadów do 15 °C. Przewiduję umiarkowany wiatr północno-zachodni, wzrastający stopniowo rano i przed południem do dość silnego i porywistego, w porywach do 60 km/godz., który spowoduje uczucie przenikliwego zimna (temperatura odczuwalna od 10 do 2 °C).

W nocy ze środy (2.06.) na czwartek (3.06.) i rano w czwartek możliwe są większe przejaśnienia. Z upływem dnia przybędzie chmur i po południu zacznie ponownie padać. Opady te utrzymają się do godzin przedpołudniowych w piątek (4.06.). Ich suma nie powinna przekroczyć 10 mm (lokalnie do 15 mm). Po ich zaniku pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia.

Na sobotę i niedzielę (5-6.06.) nie przewiduję opadów. Na dłużej pojawi się od dawna oczekiwane słońce. Możliwe jest duże ocieplenie - nawet do 24-26 °C popołudniami (ale pogodne noce znów z temp. poniżej 10 °C). To jednak prognoza średnioterminowa, a więc jej trafność jest bardziej wątpliwa niż prognozy na najbliższą dobę. A dalej? Dalej może być już tylko lepiej, czego wszystkim życzę :) .
-
Gość: Owca, *.adsl.inetia.pl
2010/06/01 21:26:54
Ten blog to jedyne dobre źrodło informacji w internecie było na temat powodzi. dodatkowo radio Wrocław. Mieszkam pod Wrocławiem, dokładnie wieś Wilczyce i w domu, zarówno u mnie jak moich znajomych Radio Wrocław i ten blog to były najwazniejsze rzeczy, jakie czytalismy, słuchalismy przez te klika dni.
Dziekuje za poświecenie czasu na opisywanie wszystkiego.
Pozdrawiam i życze wszystkiego co najlepsze :)
-
Gość: kriss63, *.w-s.pl
2010/06/02 07:45:29
BIEŻĄCA SYTUACJA I PROGNOZA METEO DLA WROCŁAWIA I OKOLIC Z GODZ. 07:30 (GMT+2h) 2-06-2010 r.:

Obecnie najsilniejsze opady występują na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i we wschodniej części Sudetów.

KOREKTA WCZORAJSZEGO OSTRZEŻENIA PRZED INTENSYWNYMI OPADAMI DESZCZU W ŚRODĘ (2.06.)

We Wrocławiu będą dziś występować umiarkowane opady deszczu, do południa okresami możliwe są ulewy. Suma opadów w godz. 5:00-14:00 może osiągnąć 20 mm (lokalnie 30 mm), suma za całą dobę 2.06. - 25 mm (lokalnie 35 mm). Przypominam: norma czerwcowa we Wrocławiu to 60 mm. W tym samym czasie bardzo silny deszcz obejmie także Opolszczyznę (suma dobowa - 25 mm), Kotlinę Kłodzką i Sudety (suma dobowa - 30-40 mm). Po południu opady na ogół umiarkowane, tylko chwilami silniejsze, z tendencją do słabnięcia w porze wieczornej.

W związku z powyższym przewiduję utrudnienia w komunikacji oraz wyraźny wzrost stanów wód w rzekach zlewni górnej Odry, później także samej Odry. Zagrożeniem najbliższym jest zalanie terenów o charakterze zagłębień wodą bezpośrednio z opadów.

W czasie trwania opadów będzie wiał północno-zachodni wiatr, początkowo umiarkowany, później wzrastający do dość silnego i porywistego, w porywach do 60 km/godz., który spowoduje uczucie przenikliwego zimna (temperatura odczuwalna od 10 do 2 °C).

W nocy ze środy (2.06.) na czwartek (3.06.) oraz w czwartek przez cały dzień nadal mogą występować słabe, okresami umiarkowane opady deszczu. Ich suma dobowa nie przekroczy 10 mm.

Piątek (4.06.) prawdopodobnie już bez deszczu i z niewielkim zachmurzeniem, wyraźnie cieplejszy (po południu temperatura powietrza do 22 °C).

Dwa ostatnie dni długiego weekendu słoneczne i ciepłe (maksymalnie do 21-24 °C).
-
Gość: marciasek, *.ghnet.pl
2010/06/02 10:27:39
@ krisss!

Powiedz, proszę: czy w tym roku jest jeszcze szansa na normalne lato?
-
Gość: messco, *.nat.tvk.wroc.pl
2010/06/02 10:32:06
Witam, po przerwie. Na Kozanowie, ul. Ignuta jest znowu straż pożarna. Zamknięto tę ulicę, wraz z Gwarecką. Na wale przy Celtyckiej od rana była koszona trawa na wałach. Myślę, że to przygotowania do przyjęcia podniesionego poziomu Odry.
-
Gość: , *.as.kn.pl
2010/06/02 11:38:32
Witam! Czytałam blog przez całą powódź, po prostu rewelacja. Wielki szacun :) Z przykrością stwierdzam, że być może niestety Autor będzie musiał wrócić na posterunek. Zachęcam do oblukania strony www.pogodynka.pl/podest/hydro.php?s=3 i zapoznania się ze stanem Odry w jej najbardziej górnym biegu, na wodowskazach Chałupki, Olza i Krzyżanowice. Należy kliknąć w kropkę, a oczom ukaże się przerażający wykres, z ostatnich godzin niemal pionowy. Woda przybiera tam w tempie metr na pięć godzin!!! Jeśli faktycznie tam będzie padało do soboty, trzeba się przygotować na drugą falę, oby nie gorszą od pierwszej.
Proszę mieszkańców Kozanowa o przysłanie fotek budowanego tam wału.
Pozdrawiam Ewa
-
Gość: miki, *.wroclaw.vectranet.pl
2010/06/02 11:45:01
Borek: leje skandalicznie :(
Powtórka z Akcji?
KOZANÓW - jak tam u Was (niech ktoś napisze parę słów)?
-
Gość: , *.internetunion.pl
2010/06/02 12:01:01
W Leśnicy też teraz leje, od rana padało, myślę, że jak w całym Wrocławiu, niestety. Ehhh...mogłyby się tym razem te prognozy nie sprawdzić, a Krissa mógłby ten Jego szósty zmysł tym razem zawieść ;)
-
Gość: AN, *.lanet.net.pl
2010/06/02 13:08:11
Za GAZETĄ WYBORCZĄ
Dyrektor wrocławskiego oddziału IMGW Ryszard Kosierb poinformował, że jeśli sprawdzą się prognozy synoptyków, stolicy Dolnego Śląska grozi kolejna fala powodzi.
Wielka woda ma nadejść w najbliższy weeken

-
Gość: ki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/02 13:12:16
w regionalnej telewizji również pojawiło się ostrzeżenie, tamże podano informację, że na Kozanowie budowany jest obecnie (dziś) sztuczny wał
-
Gość: AN, *.lanet.net.pl
2010/06/02 13:15:06
To jakiś koszmar....
-
Gość: mimi, *.adsl.inetia.pl
2010/06/02 13:26:26
na Zakrzowie deszcz właśnie zmienił się w ulewę, wycieraczki auta nie nadążały zbierać. Napiszcie co na Zgorzelisku
-
Gość: ari, *.static.tvk.wroc.pl
2010/06/02 14:02:32
Na Kozanowie od rana zamknięta ulica od "Titanica" (Gwarecka) do ulicy koło boiska szkolnego, szkoły 75 (za domkami jednorodzinnymi). Jest pełno straży i chyba zaczynają robic wał, bo przywieźli piasek. Z tego co było napisane na stronie gazety wrocławskiej, wał ma byc szeroki u podstawy na 4m i przy koronie 1m. Oczywiście wał z worków z piaskiem... co wg mnie nie zapewnia 100% ochrony porównując sytuację z tą sprzed ponad tygodnia. Ale cóż, pożyjemy zobaczymy, trochę nerwów już się rodzi (a dopiero co się uspokoiliśmy - mieszkamy na parterze, więc stres jest nie mały), ale nie można dac się zwariowac i wierzyc, że jednak tym razem będzie dobrze. Jeśli chodzi o stronę Kozanowa od Celtyckiej, to nie wiem jak to aktualnie wygląda, ale też mieli umacniac tamten wał (ziemny), niech lepiej zwrócą uwagę na stawik za wałami, bo tam przez cały zeszły tydzień rosła woda, odmierzałam sobie na jednej z ławek, która w piątek była cała w wodzie.
-
2010/06/02 14:11:52
nie mogę uwierzyć w to co słyszę dookoła
poprzednio tu się nie odzywałam, czerpałam jedynie prze-cenne informacje...
ale to już przechodzi wszelkie realne pojęcie.... trzeba się było zalogować.... może na coś się też przydamy

Wrocław się -oczywiście- nie da !!!
-
Gość: evo8, 94.254.182.*
2010/06/02 14:24:27
Na ul.Celtyckiej też są wzmacniane wały, dodatkowo rozbierany jest płot utrudniający prace. Więcej na stronie www.wroclaw.pl/m3375/p134409.aspx
Sytuację na pewno utrudnia ciągle padający deszcz. Jeśli chodzi o staw, faktycznie tutaj też przydałoby się wybudowanie jakiegoś wału. Woda jest bardzo blisko chodnika przy ul.Kozanowskiej ;/ Obserwując stan wody w górnej Odrze ( www.pogodynka.pl/podest/hydro.php?s=3 ), faktycznie widać gwałtowny wzrost poziomu wody. Mimo wszystko IMGW przewiduje niższą falę niż ostatnio. Problemem może być imho namoknięta gleba i wody gruntowe. Jednak nie popadajmy znów w panikę ;) Wały już są stawiane i umacniane. Wszystko na spokojnie, dokładnie i miejmy nadzieję, że z wykorzystaniem nauczki sprzed tygodnia.
-
Gość: MC, *.chello.pl
2010/06/02 14:35:14
Niestety kolejna fala ma przejść przez Wrocław w niedzielę i ma być tylko o 20cm niższa od tej, przed którą ostatnio się broniliśmy.

Jeśli taki stan rzeczy się utrzyma, powinniśmy reaktywować relacje na Wrocław z Wyboru, bo jest to najlepsze źródło rzetelnych informacji dzięki czemu będziemy wcześniej reagować na wszelkie zagrożenia.
-
Gość: Dionizos, *.unreg.tvk.wroc.pl
2010/06/02 14:44:17
20 cm niżej ? IMGW twierdzi że fala będzie o metr niżej... kur.. mać i komu tu wierzyć?
-
Gość: test, 213.25.163.*
2010/06/02 14:44:18
Ja wszedłem na ten blog, ponieważ był mocno reklamowany na stronie gazety. Znalazłem też stronę powodz.org - zupełnie niekomercyjną (miała na celu jedynie wsparcie w walce z powodzią, nie było zbyt zdjęć, zero reklam), serwer nie należał do Agory, stąd chyba odnotowała znacznie mniej wejść.

Radość z "sukcesu" jest więc nieco kontrowersyjna. Ale to tylko moje zdanie.
-
Gość: agneszem, 78.133.203.*
2010/06/02 14:46:04
Prognoza stanów wody na Odrze - II kulminacja fali

Data i godzina wydania: 02.06.2010 - godz. 13
Nazwa biura: Biuro Prognoz Hydrologicznych Wrocław
Prognoza stanów wody - rzeka Odra, II kulminacja fali (opracowana na podstawie dotychczasowych sum opadów, które zanotowano w dorzeczu górnej Odry i prognoz hydrologicznych na Odrę z dnia 2 czerwca)
Prognoza: Chałupki 520- 530 cm 2.06. ok. godz. 20-24
Krzyżanowice 700-720 cm 3.06. ok. godz. 0-4
Racibórz-Miedonia 700-720 cm 3.06. ok. godz. 10-14
Koźle 540-560 cm 4.06. ok. godz. 6-10 Krapkowice 480-500 cm 4.06. ok. godz. 14-18
Opole 550-570 cm 4.06. ok. godz. 18-22 Ujście Nysy 600-620 cm 5.06. ok. godz. 0-4
Brzeg 610-630 cm 5.06. ok. godz. 12-16
Oława 680-700 cm 5.06. ok. godz. 20-24
Trestno 500-520 cm 6.06. ok. godz. 12-16


Uwaga: po kilkunastogodzinnej przerwie występowania większych opadów, od godzin rannych dnia 3.06. w dorzeczu górnej Odry prognozowane są ponowne opady deszczu, które spowodują ponowne wzrosty stanów wody na dopływach górnej Odry i na górnej Odrze oraz kolejną kulminację fali. Jeżeli prognozowane opady wystąpią to w Raciborzu-Miedonii stan wody może osiągnąć ok. 830-840 cm, tj. ok. 1300 m3/s (dn. 5.06. w godzinach wieczornych)
www.umwd.dolnyslask.pl/powodz-na-dolnym-slasku/najnowsze-informacje/artykul/prognoza-stanow-wody-na-odrze-ii-kulminacja-fali/
-
Gość: ., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/02 14:50:09
przecież wiadomo, że tak czy tak, mało prawdopodobne jest przelanie się górą, za to obawiam się, że bardziej prawdopodobne jest wymywanie ( czyli przerwanie bądź przesiąknięcie) wałów.
-
Gość: asia, *.nat.tvk.wroc.pl
2010/06/02 14:50:37
Na Kozanowie szkoła i przedszkole dostały odgórnie info o tym aby przenosić wszystko na wyższą kondygnację.
-
Gość: ari, *.static.tvk.wroc.pl
2010/06/02 15:09:56
Tak samo na Kozanowskiej (nr nieparzyste) info żeby wynosic rzeczy w piwnic... ja nie chce znów wody :( :(
-
Gość: evo8, 94.254.182.*
2010/06/02 15:16:37
-
wroclawzwyboru
2010/06/02 15:23:01
@evo: wolałbym, żeby nie powstała, ale wciąż ludzie proszą o informacje co się dzieje w mailach, które do mnie docierają. Oby ta "relacja" była jak najkrótsza.
-
Gość: kriss63, *.w-s.pl
2010/06/02 16:55:55
@marciasek
Szansa jest zawsze :) .
-
nandas
2010/06/03 10:00:32
Szczerze? Ja bym się nie przechwalał oglądalnością bloga który opisuje ludzką tragedię - na początku myślałem, że robicie to dla ludzi a teraz wiem że chodzi jedynie o użytkowników i odsłony - kolejny kiepski przykład promocjo adresu www.
-
wroclawzwyboru
2010/06/03 13:20:27
@nandas: Szczerze? Nie przechwalam się, statystyki ujawniłem, żeby pokazać skalę zjawiska i to, jak fantastyczna była reakcja ludzi. Gdybym relację robił dla odsłon i użytkowników, to najpewniej bym tego w ogóle nie robił.
-
2010/06/03 13:52:16
Wcale mnie te statystyki nie dziwią:)
Ten blog był jednym z nielicznych miejsc, gdzie można było uzyskać wiarygodne i bardzo dokładne informacje na bieżąco, sama byłam kilkakrotnie świadkiem sytuacji,kiedy ktoś opowiadał, że mailem lub sms-ami przesyłał link do Bloga-do zainteresowanych znajomych w Polsce i poza nią.
W każdym razie-szacunek:) za kapitalną pracę i zaangażowanie.
-
Gość: studentka, 77.252.53.*
2010/06/03 18:29:14
Bardzo prosze o komentarz mieszkancow Kozanowa co sie dzieje.W weekend mam byc na Kozanowskiej(obok pętli) i bardzo sie boje.
Nie chce by znów zalało Kozanów-strasznie szkoda mi ludzi przy Ignuta-którym zalało domy..
-
Gość: kasziwa, *.wroclaw.vectranet.pl
2010/06/03 19:04:59
Czy poldery we wrocławiu są puste? kiedy je opróżnili?
-
Gość: Gosia z Legnicy, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/03 20:40:11
nandas: Ja jak zobaczyłam statystyki, to nie mogłam uwierzyć, że na taką skalę rozrósł się ewidentny spontan. To niesamowite i ciesze się, że Paweł zamieścił te statystyki. Nie odebrałam tego jako chwalenie się.
-
Gość: Marcin z Pawłowic, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/04 08:54:25
Panie Pawle głęboki ukłon w Pana stronę za wykonaną pracę. Dzięki tej stronie byłem na bieżąco. Dziękuję też za ujawnienie statystyk. To nie jest chwalenie się. Pozdrawiam serdecznie !
-
Gość: Agnieszka, *.ssp.dialog.net.pl
2010/06/05 22:39:09
Witam

Ja również dziękuję Panu Pawłowi i Wam wszystkim za to miejsce, którym jest "WROCŁAW Z WYBORU. Cztery lata temu wybrałam to miasto aby móc rozpocząć tu życie od nowa. Kiedy nadchodziła pierwsza fala nie było mnie na miejscu. Tu został mąż i dzieci. Przy blogu siedziałam kilka dni i nocy ( nie przesadzam) i mogłam mieć bieżące wiadomości. O stronie dowiedziałam się ze strony Klubu Fiesta Polska, do którego należę. Nie da się ująć w słowa jak jestem Wam wszystkim wdzięczna. Dzięki relacjom na żywo, czuwałam do 5 rano, potem budziłam męża (telefonicznie) i On czuwał dalej. Dziękuję, że mogłam być z Wami i dziękuję, że WY byliście ze mną. Życzę jak najwięcej spokoju i uśmiechu na co dzień.
-
Gość: Dana, *.sjnqu2.dynamic.dsl.tele.dk
2010/06/07 03:03:43
Zezloscily mnie te uwagi na temat chwalenia sie. No coz, zawisc to bardzo popularna cecha malych ludzi. Bardzo dziekuje za ten blog. Tylko dzieki niemu moglam byc na biezaco. Mieszkam w Danii i nie moglam pomoc, ale sercem bylam z Wami i nadal jestem. Pan Pawel jest wielki i wszelaka krytyka tego co dla nas wszystkich zrobil to prymitywna glupota. Ogromny szacunek i serdeczne pozdrowienia.
    Czytam i polecam: