czyli o Wrocławiu z innej strony
Blog > Komentarze do wpisu

Powódź we Wrocławiu 2010 [RELACJA NA ŻYWO-cz.6]

To szósty wpis, w którym piszę na żywo o zagrożeniu powodziowym we Wrocławiu, minuta po minucie. Jeśli macie informacje, donosy, zdjęcia czy filmy z zagrożonych terenów przesyłajcie je na maila: wroclawzwyboru@gazeta.pl.

ZOBACZ SIÓDMĄ CZĘŚĆ RELACJI NA ŻYWO >>

ZOBACZ PIĄTĄ CZĘŚĆ RELACJI NA ŻYWO

ZOBACZ CZWARTĄ CZĘŚĆ RELACJI NA ŻYWO

ZOBACZ TRZECIĄ CZĘŚĆ RELACJI NA ŻYWO

ZOBACZ DRUGĄ CZĘŚĆ RELACJI NA ŻYWO

ZOBACZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ RELACJI NA ŻYWO


godz. 19.54 -
Aleksandra cytuje info z Gazety Wyborczej: "O godz. 22 otworzony zostanie kanał odpływowy Odra - Widawa. Nadmiar wody z Odry popłynie kanałem do Widawy, dzięki czemu głównym nurtem Odry będzie płynąć o wiele mniej wody. Niestety spuszczenie wody z Odry przez kanał do Widawy zagrozi zalaniem osiedli: Zgorzelisko - ul. Sienna, Nadbrzeżna, Dłutowa, Bławatna, oraz części ulic Rzecznej, Iwana Franki, Miejskiej i Mroźnej, Kowale - ul. Chłopska i Lechitów, Świniary - obiekty leżące w Parku Świniarskim; Widawa - budynki przy moście Dekarskim i ul. Fryzjerska, Kłokoczyce - ul. Kłokoczycka, Czerwonych Maków, Polanowice - ul. Kamieńskiego przy Widawie oraz miejscowość Wilczyce."

godz. 19.50 -
z maila Rafała: "Wciąż brak informacji o tym gdzie potrzebna jest pomoc. Jest wielu mieszkańców Wrocławia mieszkających na niezagrożonych terenach, chętnie byśmy pomogli tam gdzie sytuacja tego wymaga. Potrzebna jest lepsza organizacja wolontariatu. Jeśli ktoś wie gdzie najlepiej się skierować, dajcie znać."

Odpowiedzi w komentarzach poproszę.

godz. 19.47.
- wieści z Księża Małego - od M: "Polder Oławka przy Księżu Małym jest nadal suchy. Dostaliśmy informację że już miał być wypełniany, ale widać jest jeszcze rezerwa. Jedynie Szalona (tutejsza rzeczka) przybrała ok. 0,5m.
Na Księżu każdy sam próbuje się zabezpieczać na wszelki wypadek, ale nigdzie nie możemy dostać worków z piaskiem."

godz. 19.43 -
Widawa w Sołtysowicach, ok.godz.18 - od Agnieszkigodz. 19.35 -
Eliza napisała: "Informacja sprzed chwili - mój narzeczony przejechał się rowerem w okolice Parku Wschodniego- niestety widok jest dość przygnębiający, park jest w dużej części podtopiony, jego główne rondo (bywalcy powinni wiedzieć, o które miejsce chodzi) jest już pod woda i nie da się przejechać dalej"

godz. 19.31 -
z maila od Łukasza: "Worki ustawione wzdłuż całej grobli Janowicko-Swojczyckie, która przebiega wzdłuż ulicy Strachocińskiej od mostu Strachocińskiego w stronę Wojnowa.. samochody przeparkowane właśnie na Strachocińską, piwnice opustoszały, wszystko przeniesione na wyższe kondygnacje. Społeczeństwo dobrze zorganizowane, ale trochę się boi, wszyscy patrzą z niepokojem w stronę mostu Strachocińskiego."godz. 19.25 -
zdjęcie od czytelnika: Chrząstawa Wielka- wylewa Widawa - ul. Młyńska ok. g. 17.30godz. 19.21 -
informacja od Łukasza: "Przechodziłem przez przejście podziemne pod pl. Jana Pawła we Wrocławiu i widziałem jak właściciele wszystkich sklepów znajdujących się tam opuszczają swoje sklepy i zabierają cały towar."

godz. 19.18 -
wieści z gminy Czernica, od Wojtka: "Cały czas sś prace prowadzone na wałach w Jeszkowicach. No stop jest dowożony piasek. Cala miejscowość jest w to zaangażowana. Ludzie nie  przestają pracować, cały czas są przygotowywane worki z piaskiem"

godz. 19.13 -
raport Wojtka z Niskich Łąk: "Rzeka Oława wylała na pobliski plac zabaw na Niskich Łąkach na którym cały czas bawią się dzieci. Jedynie nieliczna grupa mieszkańców pakuje piasek w worki i nosi je bez przerwy pod płot swojego domu. Z własnego doświadczenia widzę, że Oławka większej szkody mieszkańcom zbiegu ulic Traugutta, Krakowskiej i Niskich Łąk nie zrobi - gorzej z Rakowcem..."godz. 19.09 -
z maila Moniki: "Kowale także szykują się na nadejście wody. Na Kwidzyńskiej mieszkańcy napełniają worki z piaskiem, żeby odgrodzić się od mogącej wylać Widawy"

godz. 19.06 -
pytanie od Dawida: "Gdzie jest największe "ciśnienie" i potrzeba ludzi do umacniania wałów? Ja jestem z dzielnicy, której na 99% nie zaleje(Gajowice) a mógłbym z kolegą podjechać rowerem gdzieś i pomóc. Pozdrawiam centrum dowodzenia;)"

Proszę o odpowiedzi w komentarzach.

godz. 19.02 -
symulacja sztabu kryzysowego - te tereny mogą być teoretycznie zalane
uruchomieniu przerzutu wody z Odry do Widawy, podesłała Maja ze Zgorzeliska.
Mapka w lepszej jakości: http://d.polskatimes.pl/k/r/3/d7/9d/4bf6af83c12b6_z.pdfgodz. 18.58 -
zdjęcie z Mostu Mieszczańskiego, godz. 18 - nadesłała Agnieszkagodz. 18.55 -
z maila Witolda: "około 18:20 - wzdłuż wałów za jazem Bartoszowickim sytuacja stabilna. poziom wody: brakuje około 1 m wzdłuż wałów oraz około 45 cm do maksymalnej wartości jaką może utrzymać zainstalowana tam ściana z larsenów. Jest tam sporo wojska i policji - to też kontrolują sytuację."

godz. 18.51 -
centrum miasta - ok. 17-18, nadesłała Iwonagodz. 18.48 -
mail od Stanisława: "fotki z Kozanowa z 17:30. Zapora ma już pokaźną długość - cały czas żołnierze dokładają nowe worki, ludzie zabezpieczają domy. Ludzie pozabierali samochody, parkingi półpuste, samochody zaparkowane jak najwyżej. Sporo policjantów, nie da się przejść dalej."

godz. 18.43 -
Aleksandra napisała: "Woda zalewa Wilczyce, śliwice, pietrzykowice, kiełczówek! Są ewakuacje!"

godz. 18.41 -
informacja od Kasi: "Sklepy przy al. Kromera maja informację o przygotowaniu się do podtopień. Zamykana jest  część sklepów, nieczynne wszystkie bankomaty w ok. pl Kromera"

godz. 18.38 -
zdjęcie z godz. 15, działki na Kozanowie za ulicą Celtycką, nadesłał Emil:godz. 18.35 -
Paweł o sytuacji na Wojnowie: "Przejeżdżałem przed chwilą koło boiska przy szkole na Wojnowie. Mieszkańcy sami pakują piasek w worki i wywożą własnymi samochodami na wały. Na pewno potrzebują chętnych rąk do pracy. "

godz. 18.30 -
zdjęcia jazu bartoszowickiego (ok. 16.30) przesłała ikroopka:godz. 18.27 -
wieści z Wilczyc - z maila Aleksandry: "Wczoraj jeszcze można było przejechać, na drodze było ok.20cm wody. Wieczorem droga została zamknięta, dzisiaj od rana pilnowała policja. Woda się podniosła. Dzisiaj nie można już tamtędy przejechać."

godz. 18.22 -
"w centrum miasta pojawił się piasek" - donosi Jakub. Ale bez paniki.godz. 18.15 -
zdjęcia od Karoliny. Park za szpitalem i sam szpital na Traugutta, godz. 18:

godz. 18.10 -
link do albumu ze zdjęciami z różnych miejsc Wrocławia podesłał Rafał:
http://picasaweb.google.com/Ludwik.Nie/WrocAwPowodz2010#

godz. 18.08 -
zdjęcie od Kamila: "Widok na rzekę Ślężę we Wrocławiu - na wysokości parku Kuźnickiego. Zdjęcia z dzisiaj godz. 17:30. Zdjęcia zrobione z nieczynnego wiaduktu kolejowego"godz. 18.03 -
Jędrzej przesyła zdjęcia z okolicy Mostów Mieszczańskich:godz. 18.01 -
relacja Bartka ze Śródmieścia: "Po wczorajszej panice z wodą mineralną dziś zaczynają panikować kierowcy i szukają górek do zostawienia samochodu. W ten sposób z parku przy skrzyżowaniu ul Słowiańskiej i Jedności Narodowej powstał dziki parking, zawalone są parkingi przy uliczkach osiedlowych i w okolicach marketu L'eclerc.
Wyraźnie podniosła się od wczoraj woda w okolicach mostu trzebnickiego - jaz różanka został już prawie zupełnie przykryty wodą. Zarówno auta w parku jak i zdjęcia jazu są w galerii moich dzisiejszych zdjęć:
http://picasaweb.google.pl/ncpnc69/PanikaIOdra?feat=directlink"

godz. 17.58 -
Agacia podsyła zdjęcia z Wojnowa z okolic ulicy Strumykowej, ok. 16:godz. 17.54 -
Łukasz podsyła link do swojej galerii na Picasie:
http://picasaweb.google.pl/Alvarusa/PowodzWrocAw2010#

godz. 17.51 -
wieści z Oławy od Juranda: "Rozmawiałem z Oławą o 17.15. woda juz jest maja jeszcze zapas - mowią ze mogą przepedzic 800cm a jest nizej. gorzej na Bażantowej - to najlabszy punt  - osiedla sa zaworkowane umocnione troszke przesiąkają umocnienia  - ale sie trzymają
niech suchość bedzie ze wszystkimi
 
pytanie na wage złota  - kto zna wysokosci walow na poszcz odcinkach biegu Odry, podawanie wodowskazu jest przydatne jesli sie z tego wyliczy zapas do korony walu - tu brawo sztab powodziowy
to forum ma szybciej informacje i na bieżąco"

godz. 17.46 -
zdjęcia z Mostu Trzebnickiego, Karłowice - Różanka, z godz. 17.15, nadesłał Dareckipgodz. 17.39 -
cytuję info z Gazety Wrocławskiej:

"By ratować przed falą centrum Wrocławia, sztab kryzysowy zdecydował przed chwilą o uruchomieniu przerzutu wody z Odry do Widawy. Oznacza to teoretyczną możliwość zalania wsi Wilczyce, w której w ciągu 4 godzin rozpocznie się ewakuacja. Ostrzeżenie o teoretycznej możliwości zalania wydano też dla osiedli Zgorzelisko, Kowale, Kłokoczyce, Sołtysowice, Krzyżanowice, Psary i Szymanów."
piątek, 21 maja 2010, wroclawzwyboru

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Miśka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 17:53:44
O co tu chodzi do cholery??? Miało nic się nie dziac :(:(:( A tu nagle Psie Pole zagrożone, w Oławie przepływ już ponad 3000 m3/s... Ja się już naprawdę boję :( Niech ktoś z rządu w końcu napisze prawdę :(:(
-
Gość: , *.as.kn.pl
2010/05/21 17:56:02
Mieszkam w okolicach Zgorzeliska - piszcie co się dzieje w tym rejonie. Władze chcą ratować zapewnie nie tylko centrum, ale także rozpoczętą budowę autostrady w rędzinie.
-
Gość: , *.chello.pl
2010/05/21 18:00:58
Miejsce ewakuacji w gimnazjum na Czeskiej jest co najmniej dziwne ponieważ szkoła ta znajduje się niedaleko wału przy ul. Osobowickiej. Poniżej poziomu. Jeżeli wał na Osobowicach puści to ta szkoła będzie pływać na 100%.
-
Gość: tirintirin, *.e-wro.net.pl
2010/05/21 18:07:16
Przerzucaja wode na Widawe poniewaz ona nie niesie takij ilosci wody wody jak Odra i nie ma tam az tak bardzo podwyzszonego stanu. Nie oznacza to jednak ze zaleje w/w miejscowsci. Chca rozlozyc ilosc wody na wszelkie mozliwe zrodla. Niestety jednym z nich jest owa rzeka. Nie przerzuca przeciez chyba az takiej ilosci by zatopic tyle miejscowosci. Miejsmy nadzieje...
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/05/21 18:11:31
Ja obserwuję z okna stan odry na warszawskich. Mieszkam na kromera przy wale. Poziom odry rośnie w oczach. Zdjęcia mam na aparacie ale mam net z koma to raczej nie prześlę. Strach patrzeć. Teściowe w oławie boją się o dom. Mieszkają na zielnej. Ktoś wie jaka tam sytuacja?
-
2010/05/21 18:14:50
witam postaram się przesłać foty z Wrocławia Widawy i Krzyżanowić z godz.18.W Krzyżanowicach roi się od wojska idą w stronę Psar Szymanowa.Nie wiemy czy to coś da bo głównie ratuje się Wrocław...W każdym razie ten blox to kawał dobrej roboty.Pozdrawiam.
-
Gość: AK, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 18:20:49
czy da sie dojechac jeszcze jutro na stabłowice??
-
Gość: Woma, *.chello.pl
2010/05/21 18:22:48
Czy gdzieś nie potrzebna jest pomoc przy obronie wałów?
-
Gość: Mika, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 18:25:51
Czy jutrzejsze zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim są odwołane?
-
Gość: Przestraszony, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 18:31:01
Mieszkam w Psarach, parkujcie samochody na górce...
-
Gość: kasiek, *.chello.pl
2010/05/21 18:32:55
Wie ktoś coś o Bartoszowicach i Biskupinie?
-
Gość: Lidia, *.e-wro.net.pl
2010/05/21 18:37:00
Witam,czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na ul.Szybkiej? Mam tam mieszkanie na parterze:(
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 18:38:16
Biskupin i Bartoszowice spokój, wycieczki ludzi chodzą po wałach i obserwują wodę.. wały mają jeszcze spory zapas koło 3,5 do 4 metrów.
-
Gość: Natalia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 18:41:16
wroclaw.naszemiasto.pl/serwisy/powodz_2010/421186,olawa-znow-potrzebna-pomoc-przy-walach,id,t.html

OŁAWA potzebuje wolontaruszy!
-
Gość: Stoik, 146.81.200.*
2010/05/21 18:41:17
Mieszkańcowi Kromera radzę powstrzymać się od komentarzy typu: jejku! mam tak straszliwe zdjęcia, że sam sie ich boję. Więc Wam nie pokaże. TAKIE teksty właśnie wywołują panikę. A chyba wszystkim nam zależy na zachowaniu rozsadku i spokoju.
A blog jest OK Australia tez go śledzi i pozdrawia :))
-
Gość: jack, *.pool62-37-87.dynamic.orange.es
2010/05/21 18:42:23
Do autora:
Człowieku! To, co robisz jest wielkie!
Dzięki za wszystkie informacje!

J.
-
Gość: uziel8888, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 18:45:47
Wieści z Wilczyc od tamtejszego mieszkańca z którym właśnie rozmawiałem -- ponoć informacja o ewakuacji została zdementowana. Powtarzam -- ponoć. Oni oficjalnie o ewakuacji nic nie wiedzą.
-
Gość: wrocławianka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 18:47:17
Dla autora blogu wielkie Brava. Skupisko najważniejszych informacji, dzięki czemu jestem na bieżąco.
W 1997 roku mieszkałam na Roosevelta, która została zalana. Teraz mieszkam na Stabłowicach, ale z tego co wiem Bystrzyca jest tylko powyżej stanu ostrzegawczego. Gorzej już było rok temu, więc chyba tym okolicom nic nie grozi. Trzymajce się Wrocławianie!!!!
-
Gość: KubuśPuchatek, *.centertel.pl
2010/05/21 18:50:11
Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja na Psim Polu? Ważne !!!
-
Gość: IZA, 95.234.175.*
2010/05/21 18:52:17
jak sytuacja na wojnowie
-
Gość: Siggg, *.magma-net.pl
2010/05/21 18:52:27
Czy wiadomo coś o Brzeziej Łące?
-
Gość: tEREk, *.chello.pl
2010/05/21 18:55:33
Sytuacja na Psim Polu, Litewska, Poleska spokój ludzie chodzą z psami a dzieci bawią się na placu zabaw.
-
Gość: domka071, *.chello.pl
2010/05/21 18:55:41
Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na Wojnowie? Czy istnieje jakieś zagrożenie?
-
Gość: anl, *.dsl.bell.ca
2010/05/21 18:58:42
Dziekuje za ten blog !!!!Trymajcie sie i nie dajcie!!!!!
-
Gość: misia, *.lanet.net.pl
2010/05/21 19:00:51
a co tam slychac na soltkach czy juz nie ma ludzi na dzialkach ktore beda zalane
-
Gość: eda, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 19:01:43
wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/421124,wroclaw-ostrzezenie-dla-psiego-pola-tu-moze-byc-woda,id,t.html

-
Gość: beta, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 19:04:25
napiszcie co ze Śliwicami? bo tu nic nie mówią, wszyscy mieszkańcy układzją worki z piaskiem, uciekać czy nie uciekać?
-
Gość: Yellow, *.connecta.pl
2010/05/21 19:06:02
Cześć, śledzę od wczoraj... jestem gotowy, Wrocław jest jednak wielki dokąd jechać z rękami do pomocy??
-
Gość: jaaa, *.connecta.pl
2010/05/21 19:08:32
Mam pytanie odnośnie ulicy Prusa, spokojnie można tu auto zostawic? Narzeczona panikuje, a nie wiem jak bylo tu w 97. Dzięki
-
Gość: misia, *.lanet.net.pl
2010/05/21 19:11:26
czesc a co z kowalami jest juz woda
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 19:11:39
prusa i matejki wody w 1997 nie było
-
Gość: cez, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 19:12:02
Jak wygląda sytuacja na Widawie koło Krzyżanowic?
-
Gość: Natalia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 19:12:51
Wcześniej ktoś pisał o Wojczycach i Zaciszu, ale nie wiem w którym miejscu ludzie się zbierają. Ja jestem gotowa do wyjścia. Czekam na informację.
-
Gość: Grooby, *.as.kn.pl
2010/05/21 19:12:52
Świetna robota z tym blogiem. Jak dla mnie to najrzetelniejsze źródło informacji o tym co się dzieje w mieście.
-
Gość: gosc, *.magma-net.pl
2010/05/21 19:13:03
pomoc potrzebna na Kozanowie
-
Gość: crystaal, 213.5.45.*
2010/05/21 19:13:09
w '97 tez mowili zeby zachowac spokoj ze nic sie nie stanie! I co? no wlasnie teraz jest dokladnie taka sama sytuacj!a Czemu nie sa dodanskie zdjecia z Maslic, Pracz Odrzanich? Wyslalam zdjecia z 12.30 z zjazdu na Redzinskiej... NIkt nic nie mowi a tutaj przy obwodnicy jest rozwalony wal!! Woda podchodzi pod 2 wal. Ludzie na redziskiej szykuja worki. Dlaczego o tym nikt nic nie mowi? TO tez wazna czesc wroclawia a tym bardziej ze bedzie tutaj stadion.
-
Gość: A, *.adsl.inetia.pl
2010/05/21 19:13:46
jeśli jesteście blisko kozanowa to tam jest teren najbardziej zagrożony
-
Gość: Różanka, *.chello.pl
2010/05/21 19:14:05
Dajcie znać jeżeli gdzieś potrzebna pomoc przy obronie wałów.
-
Gość: ?, *.wroclaw.mm.pl
2010/05/21 19:17:41
czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na rakowieckiej?
-
Gość: KoSmot, *.os.amsnet.pl
2010/05/21 19:19:24
na Biskupinie spokojnie, podobnie jak 13 lat temu tutaj mieszkańcy raczej nie mają się czego obawiać. Co do wolontariuszy- wiem, że potrzebni na Kozanowie.
-
Gość: Marcin, *.smstv.pl
2010/05/21 19:27:48
Trochę z innego brzegu.
Na wysokości Groblic polder gotowy do zalania lecz narazie wody w nim prawie niema.
Siechnice - Na wysokości młyna wypuszczaja wodę na zalewisko przed terenami wodonośnymi.
Radwanice - dobrowolna ewakuacja (na obecną chwilę brak stanu zagrożenia) teren szykowany na nadejście fali.
-
Gość: Argajl, *.lanet.net.pl
2010/05/21 19:29:55
Spuszczenie wody z Odry przez kanał do Widawy (okolo godz.22:00) zagrozi zalaniem osiedli: Zgorzelisko - ul. Sienna, Nadbrzeżna, Dłutowa, Bławatna, oraz części ulic Rzecznej, Iwana Franki, Miejskiej i Mroźnej, Kowale - ul. Chłopska i Lechitów, Świniary - obiekty leżące w Parku Świniarskim
Widawa - budynki przy moście Dekarskim i ul. Fryzjerska, Kłokoczyce - ul. Kłokoczycka, Czerwonych Maków, Polanowice - ul. Kamieńskiego przy Widawie
oraz miejscowość Wilczyce.

-
Gość: Piotr, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 19:33:38
Bardzo!
Bardzo dziękuję za te wszystkie relacje. To dzięki Wam wszystkim wiem co się dzieje w mieście. Jesteście WSPANIALI, BEZBŁĘDNI i kochacie to miasto tak jak ja.
W oparciu o ten blog i Wasze wpisy powinna powstać większa relacja (książka) z powodzi 2010r. Dziękuję autorowi tych stron internetowych za to, że są.
I za jego pracę, którą daje nam za darmo. Pozdrawiam ciepło Wszystkich!
Piotr
-
Gość: K., *.joanitow.finemedia.pl
2010/05/21 19:40:16
Naprawde serdeczne podziękowania dla osoby która prowadzi tą stronę, człowieku bijesz lokalne media na łeb o Urzędzie Miasta już nie wspomnę.
-
Gość: wolek, *.lanet.net.pl
2010/05/21 19:41:52
KWIDZYNSKA POWOLI ZALEWANA TRZYMCIE SIE
-
Gość: not pir, *.adsl.inetia.pl
2010/05/21 19:42:49
CO DZIEJE SIĘ ŁANACH I KAMIEŃCU WROCŁAWSKIM
-
Gość: KubuśPuchatek, *.centertel.pl
2010/05/21 19:43:44
WAŻNE ! Podobno aa górkach słowiańskich straż miejska i policja lawetami zabierają samochody na parking policyjny.
-
Gość: pipi, *.wroclaw.dialog.net.pl
2010/05/21 19:44:04
wilczyce pozostawione same sobie, zero strazy, wojska, woków, pisaku. tak nie powinno byc!!
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 19:45:30
nikt nie zabiera ale miejsca brak na górce
-
Gość: ts, 188.122.8.*
2010/05/21 19:45:56
kwidzyńska zalewana ?
-
Gość: A, *.adsl.inetia.pl
2010/05/21 19:46:01
na kozanowie co widać na zdjęciach zpomnieli o studzienkach teletechnicznych, tamtedy też woda wybije widać to na zdjeciach www.tuwroclaw.com/wiadomosci,kozanow-przygotowuje-sie-na-powodz,wia5-3266-2708.html
przekażcie komuś...ja jestem daleko od wrocka
-
Gość: mewa, *.chello.pl
2010/05/21 19:48:09
Dziękuję za tę relację. Najbardziej rzetelna informacja jaką znalazłam.
-
Gość: KubuśPuchatek, *.centertel.pl
2010/05/21 19:50:29
to jest potwierdzona inf że nikt nie zabiera samochodów z górki słowiańskiej ? bo mam tam auto i się boje
-
Gość: M@reczek_27, *.217.146.194.generacja.pl
2010/05/21 19:54:25
GDZIE JECHAĆ Z POMOCĄ - KTOŚ WIE???????????
-
Gość: anl, *.dsl.bell.ca
2010/05/21 19:57:02
czy to srawdzona info o Kwidzynskiej?
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 19:57:16
tak mieszkam przy górce w bloku i dalej ludzie ustawiaja auta jóż nawet bokiem górki
-
Gość: wolek, *.lanet.net.pl
2010/05/21 19:57:26
KWIDZYNSKA ZALEWANA TYLKO Z KAD Z ODRY CZY Z WIDAWY -POZDRO
-
Gość: Lidia, *.e-wro.net.pl
2010/05/21 19:59:18
Rafał,którego mail właśnie się pokazał ma racje, jest masa ludzi chętnych do pomocy. Ktoś powinien to zorganizować, wskazać miejsce spotkania, miasto mogłoby zorganizować jakieś autobusy i worki i piasek na pewno, uratowalibyśmy więcej Ale nikt o tym nie myśli, przecież przeżyliśmy już jedną powódź a w takich sytuacjach potrafimy się solidaryzować!! Policja i wojsko nie wystarczy
-
Gość: pooszek, 156.17.230.*
2010/05/21 19:59:38
Potrzeba ludzi przy wale na BRACI ŚNIADECKICH! byłem tam dwie godziny temu, przerzuciliśmy trzy góry piasku ale zostało jeszcze sporo, a potrzeba dużo worków. Również za zoo jest umacniany wał.
-
2010/05/21 20:02:23
Słuchajcie tez radia wroclaw
dużo informacji na żywo. W Jelczu ewakuacja, nie przecieka wał, ale woda cofnęła się i przelewa przez wał. Burmistrz apeluje o ewakuowanie się. Nie ma wielkiego dramatu, ale coś się dzieje.
Woda z Odry puszczana na Widawę. Zalane zostaną osiedla Wilczyce, może Kiełczówek, Zgorzelisko, na Psim Polu przelewa się woda - info z radia.
Na Wilczycach informacja od władz i służb zdawkowa i niewystarczająca pomoc jak się skarżą mieszkancy. Znajomi mieszkajacy w Kłokoczycach czekają na wodę ...

W Kamieńcu i okolicach OK - woda w Odrze wylana na boisko w Gajkowie, ale wygląda dobrze, Odra nie powinna wylać. Ale strach tego co się dzieje na Widawie - bo to własnie stąd może być zagrożenie...

-
Gość: A, *.adsl.inetia.pl
2010/05/21 20:04:18
śledzę informacje w necie dotyczące zalewanych obszarów ...póki co jeszcze nie ma tragedii ale DLA TYCH CO CHCĄ POMÓC....najbardziej narażoną dzielnicą jest kozanów
-
Gość: , 188.33.85.*
2010/05/21 20:08:34
Czy ktoś wie jaka sytuacja na moście Warszawskim??
-
Gość: a, 94.254.234.*
2010/05/21 20:11:33
jakie są realne szanse na zalanie Dworca głównego, ul.Dworcowej i ul. Dąbrowskiego? - czy ktoś się orientuje?
-
Gość: imat, *.chello.pl
2010/05/21 20:13:25
mosty warszawskie stan z 19:30, widac jeszcze murek laczacy obie odnogi rzeki.
Natomiat nie widac juz polki (mozna nia bylo przejsc pod mostem) znajdujacej sie w polowie wysokosci kamiennych walow miedzy mostem drogowym a mostem kolejowym od strony kromera.
Poki co stoi tam policja, jeden woz strazacki i setki osob na moscie/walach.
-
Gość: imat, *.chello.pl
2010/05/21 20:15:21
tutaj zdjecia mostow warszawskich wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/421112,wroclaw-odra-na-wysokosci-mostow-warszawskich-zdjecia,galeria,id,t,tm.html

~godziny temu wygladalo to identycznie
-
Gość: 44cichy44, 109.199.1.*
2010/05/21 20:24:54
Pytanie.
Jak wygląda trasa dojazdu do Wrocławia od strony Oleśnicy (Warszawa,Syców)?
Czy możliwe jest zalanie co będzie się wiązało z objazdem?
-
Gość: imat, *.chello.pl
2010/05/21 20:28:20
w 97 zalane bylo na wysokosci widawy az do mostu warszawskiego (przerwal wal od storny kromera) + wylala widawa.
Ciezko wyrokowac co bedzie, obecnie przejazd jest mozliwy.
-
Gość: zax, *.adsl.inetia.pl
2010/05/21 20:53:51
Jaka sytuacja na karłowicach okolice mostu trzebnickiego? Potrzebna pomoc?
-
Gość: abra, *.internetunion.pl
2010/05/21 20:58:37
Czy ktoś wie coś o Księzu Małym? siedzę w domu sama z trzymiesięcznym dzieckiem i nie wiem co mam robic. A we Wroclawiu nie mam do kogo iść tak na "wszelki wypadek". Prosze o info...to bardzo wazne...dziekuję..
-
Gość: loko, *.lanet.net.pl
2010/05/21 21:02:35
Gość: abra, host-12-90.internetunion.pl

Jakbys potrzebowala pomocy to pisz: gg 208998. Przyjade, pomoge :-)
Trzeba sobie pomagac.

Pozdr.
-
Gość: Ala, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 21:18:38
Potrzebna jest pomoc przy umacnianiu wału Widawy na osiedlu Sołtysowice!!! Bardzo prosimy o pomoc wszystkich chętnych.

Pozdrawiam
-
Gość: Ola, *.tktelekom.pl
2010/05/21 21:23:33
ktoś wie co z Rakowiecką ?
-
Gość: hapes123, *.t19.ds.pwr.wroc.pl
2010/05/21 21:31:52
Sytuacja na Biskupinie...
od godziny 19:00 do chwili obecnej 21:25 poziom wody podniósł się o 4cm.
Aby woda przelała się przez wały jej poziom musiał by się jeszcze podnieść o ok 230-240cm.
-
Gość: nourjahan, 81.219.93.*
2010/05/21 21:36:20
@hapes123, kamila1.t19.ds.pwr.wroc.pl
dzięki za info, siedzę sama na sępolnie w domu i wariacji dostaje!
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2010/05/21 21:38:48
Mam pytanie do ludzi z kowal. Czy zaleje też ulice tczewska? Moja matka tam mieszka ale wyjechała za Wrocław i wydzwania do mnie z pytaniami o Kowale. Za info bardzo dziękuje wszystkim !!! pozdrawiam wszystkich
-
Gość: Psie Pole, *.as.kn.pl
2010/05/21 21:47:33
O 19:30 wróciłem ze spaceru znad Widawy ulica Mazepy, do krawdzi wału pozostało jakis 30-40 kilka centymetrow.
20:30. przyjechało 8 jednostek straży i 3 smochody wojska, ostrzegają o zagrożeniu na osiedlu Zgożelisko.
-
Gość: dORIS, *.wroclaw.mm.pl
2010/05/21 22:01:32
CO Z ZOO????????????????????????
-
Gość: , *.lanet.net.pl
2010/05/21 22:39:03
MASAKRA I TRAGEDIA !!!!!! TO SIE DZIEJE I BEDZIE DZIALO
-
Gość: , *.lanet.net.pl
2010/05/21 22:45:25
masakra , sluchajcie nie da sie nic przewidziec to jest zywiol , nie da sie nic powstrzymac , ani przewidziec no do cholery skad kto kolwiek ma wiedziec ,czy jakas tam ulica bedzie zalana ???? jest maskara i bedzie gorzej jeszcze o sto kroc , bo przeciez nie ma jeszce fali . jak ktos mowi ,ze bedzie spokojnie to niech sie zastanowi , a w tv nie mowia prawdy ,zeby nie siac panki !!!!!!!!! bedzie katastrofa
-
Gość: m0ke, *.as.kn.pl
2010/05/21 22:48:13
Popowice, Kozanów, Maślice itp. Chętnie pomogę !! Moje gg : 2736811
-
Gość: loko, *.c149.petrotel.pl
2010/05/21 22:49:16
Siejesz panikę i tyle!
-
Gość: konrad, *.fbx.proxad.net
2010/05/21 22:49:46
A co z portem na Popowicach? W 97r stary Kozanów został zalany właśnie z tamtej strony, czy teraz ktoś bada sytuację???
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 22:51:46
ma ktoś info co z osiedlem wojnów-strachocin?
-
Gość: loko, *.c149.petrotel.pl
2010/05/21 22:52:38
Port w Popowicach jest opanowany! :-)
Tzn sytuacja jest opanowana.
-
Gość: , *.chello.pl
2010/05/21 22:57:50
Wiadomo jaka jest szansa na zalanie Bartoszowic?Mieszkam tu od niedawna,na parterze tuż przy kanale:/
-
Gość: piernik, *.as.kn.pl
2010/05/21 23:09:22
nie moge uruchomic 7czesci :(( why?
-
Gość: ada, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 23:12:23
rano z kromera muszę dojechać do trzebnicy.którędy najlepiej?
-
Gość: toms, *.e-wro.net.pl
2010/05/21 23:48:24
Podobno Most Pokoju zamkneli bo nie moga usunac konaru. Ktos moze potwierdzic?
-
Gość: , *.171.198.151.static.crowley.pl
2010/05/21 23:55:24
Pomoc potrzebna na widawie, brak jest tu straży tylko mieszkańcy układają worki z piaskiem których też już brakuje, jak ktoś ma wolne ręce do pracy to proszony jest o pomoc, ludzie zbierają się przy moście - wyjazd na Psary!
-
Gość: , *.171.198.151.static.crowley.pl
2010/05/21 23:56:17
Na widawie spodziewana duża fala, spuszczają wodę z Odry, każda pomoc się przyda w układaniu wałów z worków
-
Gość: ooo, 109.243.41.*
2010/05/22 00:02:03
powiem tak wracałem przed chwilą z pracy, na moście uniwersyteckim nie zobaczysz żadnego wojska policji czy straży, tłumy ludzi siedzi na wyspie(schodkach) i imprezują- most warszawski pełno gapiów i całe 2 radiowozy, nic poza tym, na widawie psie pole też pełno ludzi patrzących jak ona wylewa ale nikogo poza tym!!!! to mówi samo za siebie!
-
Gość: , *.171.198.151.static.crowley.pl
2010/05/22 00:05:35
Potrzebna pomoc Widawa - ul. Fryzjerska, wyjazd na Psary, wyjazd na Poznań
-
Gość: goHa, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/22 00:12:17
co do mostu pokoju, przejeżdżałam tamtędy jakieś 40 minut temu i faktycznie z jednej strony był już wyłaczony z ruchu, ale nie wiedziałam dlaczego
-
Gość: pp, *.lanet.net.pl
2010/05/22 00:41:27
Biskupin kolo Chelmonskiego (za budynkami Uniwersytetu Przyrodniczego) - spokojnie, jeszcze spory zapas do korony walow - 3-4m, ciszcza i spokoj, pare osob sprawdzajacych sytuacje. Domy tuz przy parku przy walach - nic sie nie dzieje, nikt nie kladzie workow, ogolnie chyba bedzie tu dobrze. Zobaczymy rano.
Wielkie dzieki i szacun dla autora bloga! Dzieki za jedne wiarygodne, prawdziwe, najlepsze zrodlo informacji - nigdzie indziej nie ma tylu wiadomosci tak na biezaco!! Nalezy ci sie za to medal!
-
Gość: kl, *.e-wro.net.pl
2010/05/22 00:46:31
wie ktos cos o sytuacji w krzyzanowicach?
-
Gość: , *.elektrosat.pl
2010/05/22 02:08:11
Za szpitalem na Traugutta ludzie układają worki z piaskiem. Ktoś wie jakie jest zagrożenie dla tych terenów?
-
2010/05/22 04:26:20
kochani sytuacja na oporowie grabiszynku krzykach stabilna rzeka sleza w swoim korycie i o dziwo nisko niz w 1997 gdzie byla rowno z walami i trzeba bylo na ul. odkrywcow ukladac worki z piaskiem a teraz nie szykujemy sie bo na razie nie zagraza ,wracajac z pracy po 22 zauwazylem w przejsciu podziemnym na pl. strzegomskim wybijajaca wode gruntowa ktora moze zalac przejscie podziemne pozatym przy dawnym szpitalu na jana pawla 2 fosa miejska sie troche podniosla a z koleji przy sadzie i komendzie wojewodzkiej na podwalu fosa jest nisko w swoim korycie na razie nie ma zagrozenia centrum miasta,jest obecnie 4,10 i przez uchylone okno slysze wyjezdzajaca policje i straz z ul. grabiszynskiej w kierunku kozanowa..pozdrawiam wszystkich
-
Gość: bubel413, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
2010/05/22 08:37:48
dojazd do Wrocławia od strony Krzyzanowic jest zamknięty.
-
Gość: Fizia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/22 19:27:34
Co z okolicą Korony? Czy jest zagrożona?
Co z tymi wałami na Kowalach? Czy mają zostać naprawdę wysadzone??
-
Gość: Franki, 195.117.24.*
2010/05/22 22:42:14
www.gazetawroclawska.pl/aktualnosci/259467,psie-pole-przy-ul-boleslawa-krzywoustego-259-woda-podchodzi,id,t.html

Krzywoustego
    Czytam i polecam: