czyli o Wrocławiu z innej strony
Blog > Komentarze do wpisu

Powódź we Wrocławiu 2010 [RELACJA NA ŻYWO]

Zaczynam pisać na żywo o zagrożeniu powodziowym we Wrocławiu, minuta po minucie. Jeśli macie informacje, donosy, zdjęcia czy filmy z zagrożonych terenów przesyłajcie je na maila: wroclawzwyboru@gazeta.pl.
Oby
sytuacja z 1997 r. się nie powtórzyła.


godz. 19.06 - Blox ma ograniczenie i ten wpis jest już za długi, ale to nie koniec relacji.
Kontynuacja relacji w kolejnym wpisie >>


godz. 18.56 -
czytelniczka relacji Marta uspokaja: "Okolice mostu warszawskiego wyglądają całkiem pozytywnie. Przy samej odrze lekko przesłonięta dolna część wałów, jeśli chodzi o kanał obok odry sytuacja całkiem w porządku, póki co nawet nie spuszczają do niego wody… wszystkiego suchego i bez paniki!"

godz. 18.50 -
zdjęcia od Roberta, znowu Kozanów: "zdjęcie z przystani na Kozanowie z godziny 17:15, tam w dawnych czasach był rozkładany most pontonowy na Święto Zmarłych (łącznik Kozanowa z Osobowicami). Kolejne fotki to działki po lewej stronie od przystani". Dzięki Robert!godz. 18.38 -
mail od Kasi: "Właśnie wypakowują dostawę wody w biedronce przy ulicy Szybkiej. Od dłuższego czasu wody już nie było nigdzie w okolicy, więc informacja myślę, że jak najbardziej przydatna."
Jak ktoś ma potrzebę zaopatrzyć się w wodę, to wie gdzie się wybrać. Dzięki Kasiu!

godz. 18.20 -
Łukasz podesłał też zdjęcia wykonane kilkanaście minut temu w okolicach Traugutta.

godz. 18.15. -
Łukasz dementuje informacje o częściowej ewakuacji szpitala przy ul. Traugutta: "Szpital nie został ewakuowany (zabezpieczone zostały tylko najniższe kondygnacje), na razie nie ma zagrożenia dla Szpitala Marciniaka, jak i okolic ulicy Traugutta".

godz. 18.10 -
Grzegorz przesłał kilka zdjęć z okolic Mostu Warszawskiego, wykonanych ok. godz. 16. Dzięki!godz. 18.05 -
mail od Hanny z Kozanowa: "mam salon Fryzjersko-Kosmetyczny MUNA, na Kozanowskiej 113, dzisiaj, 2 godziny temu zadzwoniła do mnie Pani ze spółdzielni w której dzierżawię lokal i poinformowała, że zagrożenie jest bardzo poważne i realne i zalecono ewakuację. Wszystko wywozimy. Widziałam, że ewakuują się także z Dokerskiej- solarium i inne branże. Straż pożarna dowozi na Kozanów na sygnale pontony. W dzielnicy nie kupi się już wody butelkowej i pieczywa. Ciśnienie w kranie ledwo-ledwo.
Wiem od klientek, że kto mógł wywiózł dzieci do rodziny, ludzie przestawiają samochody.
Słyszałam, że z terenów zagrożonych firmy z branży piwnej wywożą ogródki piwne.
Pozdrawiam
i wszystkiego suchego"

Ze wzajemnością!

godz. 17.59 -
do centrum miasta na sygnale wjechała właśnie kolumna ok. 10 wozów bojowych straży pożarnej. Prawdopodobnie spoza Wrocławia, jako wsparcie dla wrocławskich strażaków.

godz. 17.15 -
załadował mi się strona Wroclaw.pl. Znalazłem na niej komunikat z II posiedzenie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, który cytuję w całości:
"Aktualnie kontynuowane są 3 przedsięwzięcia:
- zabezpieczenie poprzez foliowanie około 3 km wałów;
- informowanie przez Straż Miejską i Policję mieszkańców terenów potencjalnie zagrożonych podtopieniami;
- patrolowanie wałów przeciwpowodziowych i urządzeń hydrotechnicznych

Przygotowano do rozstawienia przenośne zapory przeciwpowodziowe w celu zabezpieczenia części Kozanowa oraz gumowe zapory wypełnione wodą do zabezpieczenia wyspy Na Piasku. Według najnowszych danych IMGW przez Wrocław w dniu 22 maja (sobota) ok. godz. 4.00 zacznie przepływać kulminacyjna fala powodziowa o wysokości 680 cm przy planowanej prędkości przepływu ok. 1900 – 2000 m3/s (w 1997 roku było 3600m3/s). To oznacza, że fala powinna przejść przez miasto utrzymując się pomiędzy wałami.


Informujemy, ze wbrew krążącym plotkom nie planowano i nie planuje się wyłączenia dostaw wody na terenie Wrocławia. Obecnie obniżenie ciśnienia ma charakter chwilowy i ma związek z paniczną reakcją mieszkańców na nieodpowiedzialną plotkę.

Służby mundurowe apelują o rozsądne zachowanie wszystkich mieszkańców obserwujących sytuację na rzece, aby zachowali ostrożność i nie wchodzili na żadne urządzenia wodne. Wały i nadbrzeża są stale patrolowane. W czwartek wieczorem spodziewane są pierwsze informacje z pomiarów przepływu rzeki przeprowadzonych u zbiegu Nysy i Odry. Dzięki tym informacjom otrzymamy realny, a nie tylko prognozowany obraz fali zbliżającej się do Wrocławia. Kumulacyjna fala na Odrze spodziewana jest we Wrocławiu nad ranem w sobotę (22 maja). Cały czas trwają prace zabezpieczające wały na Osobowicach oraz u ujścia Widawy do Odry."

godz. 17.14. -
stan wody z Trestnie 500 cm.

godz. 17.06 -
Rafał donosi, że szpital na Traugutta został częściowo ewakuowany. Nie mam jeszcze potwierdzenia tej informacji. Wcześniej serwis Wroclaw.Naszemiasto.pl informował o wstrzymaniu w szpitalu planowych przyjęć pacjentów, których stan zdrowia nie zagraża życiu.

godz. 16.46 -
Mariusz podesłał zdjęcie (poniżej) z komentarzem: "Oto zdjęcie wału przeciwpowodziowy WIDAWA przy ul. Kamieńskiego od strony Krzyżanowic woda płynie z prędkością  ok. 7km/h jeszcze niecałe 2 metry i Widawa wyleje wodę. Zdjęcie zostało zrobione o godz. 16:13."Dzięki, zastanawiam się tylko , jak Mariusz zmierzył prędkość wody :)

godz. 16.31 -
informacja od Mariusza z Różanki: "Odra dość szybko przybiera". Mariusz przesłał też zdjęcia, dzięki!

godz. 16.23 -
Rafał pisze: "Na Nowym Dworze (fabryczna) mega kolejki w sklepach, panika, (oczywiście bez przesady :) ) ludzie wykupują chleby, wodę, i inne potrzebne artykuły. Na szczęście do nas woda na pewno nie dotrze".

godz. 16.20 -
wiadomość sprzed godziny od Krzysztofa: "Na Osobowicach, przy pętli tramwajowej, uszczelniane są wały. Woda zaczyna przesiąkać (nie przelewa się)".

godz. 16.15 -
Grzegorz podesłał link do galerii zdjęć wykonanych wczoraj i dzisiaj, zdjęcia przedstawiają okolice mostów: Warszawskiego, Mieszczańskich i Pomorskich - tutaj link

godz. 15.50 -
zdjęcia od Ani, tym razem rejon osiedla Kozanów, ok. godz. 13.20Dzięki Aniu!

godz. 15.31 -
zdjęcia od Wojtka, rzeka Widawa ze strony Zgorzelisko - Psie Pole, godz. 14.00Dzięki Wojtek!

godz. 15.23 -
dostałem maila z pytaniem czy to prawda, że ulica Traugutta jest zalana. Dementuję! Kolejna plotka.

godz. 15.13 -
Wroclaw.pl nie działa. "Serwer przeciążony".

godz. 15.00 -
z maila czytelnika bloga, Krzysztofa: "O ile to możliwe, proszę zamieścić informacje, że wody nie ma, ponieważ wszyscy odkręcili kurki i spadło ciśnienie. Niech chociaż ten serwis nie podda się panice."

godz. 14.53 -
na stronie internetowej wrocławskiego MPWiK wisi informacja:
"W chwili obecnej nie ma zagrożenia dostaw wody dla miasta Wrocławia
SZANOWNI PAŃSTWO,
MPWiK INFORMUJE, że w chwili obecnej nie ma zagrożenia dostaw wody dla miasta Wrocławia. Wszystkie zakłady uzdatniania wody funkcjonują bez przeszkód.
O zmianie sytuacji będziemy Państwa informować."

godz. 14.45 -
dodaję wspomniane zdjęcia do Adama, które pokazują sytuację powodziową w rejonie Jazu Opatowickiego i Jazu Bartoszowickiego. Zdjęcia z godz. 13.30.Dzięki Adam!

godz. 14.33 -
informacje od Adama z Wielkiej Wyspy: "Jak na razie jest spokojnie, bardzo dużo ludzi na wałach i przy jazie. Całe okolice jazu zastawione autami, wszyscy przyjeżdżaja oglądać jak wygląda sytuacja. Odra od Jazu Opatowickiego płynie w korycie (nie wylewa się jeszcze na międzywale), Odra w kanale powodziowym (od jazu bartoszowickiego) płynie od wału do wału.
A na Biskupinie nie było od 2h wody w kranach, teraz zaczęła sobie lekko ciurkać.
W sklepach na Biskupinie wody już nie ma."
Adam przesłał też zdjęcia - zaraz je dodam. Dzięki Adam!

godz. 14.14 -
pierwsze zdjęcie od czytelnika: zimowisko barek przy ul. Osobowickiej, obok biurowca TMB, w tle most Milienijny. Zdjęcie wykonano ok. godz. 13. Dzięki Konrad!godz. 14.04 -
wrocławskie Radio RAM poinformowało, że MPWiK nie planuje wstrzymania dostaw wody, a zakłady produkcji wody pitnej dla Wrocławia są bezpieczne.


20.05. - godz. 13.59
- na Krzykach panika, ludzie rzucili się do sklepów po wodę. Biedronka na Komandorskiej przeżywa oblężenie. Wody mineralnej już prawie nie ma. Udało mi się kupić jedną zgrzewkę. W kolejkach trwają dyskusje o powodzi.

czwartek, 20 maja 2010, wroclawzwyboru

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Borys Łącki, *.akron.net.pl
2010/05/20 15:15:05
Z powodu prac na sieci wodociągowej w dniu 20-05-2010 r. w godzinach od 8:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: Kętrzyńskiej, Olszeweskiego i Biegłej 2.
-
Gość: Borys Łącki, *.akron.net.pl
2010/05/20 15:19:11
Okresowe problemy z dostępem do strony WWW
Uwaga. W związku z możliwością okresowych problemów z dostępem do strony www.wroclaw.pl prosimy o korzystanie z adresu wroclaw.cmsmirage.pl/index,1.dhtml

Niestety tamże nowych wiadomości nie ma za wiele...
-
Gość: Natalia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/20 16:23:15
Świetnie, że ktoś się zajął zbieraniem konkretnych informacji. Dzięki!
Jestem w kontakcie z centrum zarządzania kryzysowego, mają do mnie zadzwonić, gdy będą potrzebni wolontariusze.
Mam nadzieję, że jeśli podam Tobie tę informację, to zamieścisz ją na stronie głównej. Pozdrawiam
-
Gość: wolontariat, *.wroclaw.mm.pl
2010/05/20 16:24:36
Orientuje się ktoś, gdzie można się zgłaszać na wolontariusza w sprawie powodzi?
-
Gość: , 80.50.125.*
2010/05/20 16:56:29
Andrzej, podobnie jak Natalia uważam, że odwalasz fantastyczną robotę. Proponuję, aby trochę rozpropagować tą stronę na czas powodzi i w opisach na GG podawać linka do tej stronki.
Pozdrawiam wszystkich

Krzysiek
-
Gość: Radzio, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/05/20 17:00:47
no jak to jak zmierzył szybkość wody:D?? a jak jakiś patyk płynie to podążaj za nim. sprawdź ile przeszedłeś idąc obok i w jakim czasie i masz:D u mnie na Kozanowie woda płynie znacznie szybciej. nie liczyłem, ale dałbym jej z 15km/h
-
Gość: , *.e-wro.net.pl
2010/05/20 17:24:14
Prędkość wody łatwo policzyć wrzucając coś co się unosi na wodzie i licząc jak długo płynie od pkt a do pkt b np na odcinku 2 m potem już tylko matematyka ;p
-
Gość: Misia, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/05/20 18:33:58
Czy ktoś wie co z Biskupinem i Tekami przy Wittiga? Nikt nic nie mówi a my się boimy :( Może tu by ktoś dał znać....
-
Gość: Emilanka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/20 19:04:10
"zdjęcia od Roberta, znowu Kozanów: "zdjęcie z przystani na Kozanowie z godziny 17:15, tam w dawnych czasach był rozkładany most pontonowy na Święto Zmarłych (łącznik Kozanowa z Osobowicami). Kolejne fotki to działki po lewej stronie od przystani". Dzięki Robert!" Drogi autorze most pontonowy nie jest rozkładany na Święto Zmarłych a Wszystkich Świętych pozdrawiam :)
-
Gość: xx, 79.110.194.*
2010/05/20 20:00:36
Dlaczego nikt nie powie co można zrobić.Np mieszkańcy mogliby zrobić zrzutkę na ofoliowanie wałów.
-
Gość: Asia z Wroc, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/20 20:08:29
świetna strona, będe tu zagadać na bieżąco.;) wiele konkretów a nie lanie wody
-
Gość: Elitka, *.chello.pl
2010/05/20 20:47:09
Może wartoby tu zamieścić informację, jak można pomagać, co robić
-
Gość: łojezu, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/20 21:32:31
łojezu zalało mię hałupę, co teras? ludzie ratujcie się kto może. Cataklism nad cionka!!!!! aaaaaa pofuć
-
Gość: G...., *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 08:52:56
Pamietam to dobrze majac 9 lat mieszkałam w lubuskim i juz miałam sie wyprowadzać bo nadchodziła fala ale na sczescie nie i pamietam jak pozniej robilismy paczki dla najpotrzebujacym i w TV jak pokazywali horror nie zapomniane mam nadzieje ze nie zdarzy się powtornie
-
Gość: justine, *.magma-net.pl
2010/05/21 09:04:42
teraz odra na kozanowie wygląda gorzej niż na tych zdjęciach...
-
Gość: Krysia, 195.205.195.*
2010/05/21 09:06:44
Czy okolice Partynic są bezpieczne?
Mieszkam od roku we Wrocławiu i nie wiem jak było w tym miejscu 13 lat temu
-
Gość: justine, *.magma-net.pl
2010/05/21 09:08:39
na gwareckiej na kozanowie jest budowany tymczasowy wał. Wczoraj od godziny 20 wojsko oraz chętni do pomocy mieszkańcy osiedla, zarówno starsi jak i młodsi napełniali, wiązali worki i budowali z nich wał by ratować swoje domy przed zbliżającą się powodzią.
-
Gość: , *.xdsl.centertel.pl
2010/05/21 09:36:56
dzieki za konkrety, jestem z wroclawia ale obecnie tam nie mieszkam, czy ktos moze napisac jak widawa przy koronie na psim polu?
-
2010/05/21 10:52:32
Moj dziadek był nad oławką za szpitalem.sytuacja sie powtorzy z roku 1997 i zaleje wrocław od tej strony poniewaz stan wody jest o wiele wiekszt niz w '97.takze szpital zostanie zalany."grozi zalaniem' bo nikt nic tam nawet nie robi zeby stytuacja sie poprawia.
-
Gość: KAsiaaa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 10:53:00
Dziś panika już opadła i dobrze...bo nie zagraża nam powódź taka jak w 97...ale nie dziwię się ludziom...raz to przeżyli i po prostu boją się..ale plotki chodzą straszne...:) Wczoraj ponoć zamknięto Magnolię...zalało Traugutta:) ewakuowano szpital i że nie będzie wody 2 tygodnie...:) i że woda już na placu grunwaldzkim jest:) Ojej ludzie sprawdzajcie plotki...nie dawajcie im wiary,....Tylko spokój nas uratuje...:)
-
Gość: , *.connecta.pl
2010/05/21 10:55:48
Blogi takie jak ten tylko wzmagają panikę... niestety...
-
Gość: mati, *.wroclaw.vectranet.pl
2010/05/21 12:01:53
Nie panikujmy!
-
Gość: Ja54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 12:03:52
"NIE LĘKAJCIE SIĘ"
-
Gość: abena, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 13:38:35
ja myśle, że więcej tu paniki niż realnego zagrożenie. nie twierdzę, że nikt nie ucierpi, ale raczej będą to wsie pod miastem, ewentualnie dzielnice skrajnie peryferyjne, a nie sam wrocław. wkurza mnie takie bicie piany i szaleństwo.
-
Gość: kama, *.uni.wroc.pl
2010/05/21 14:08:21
W centrum Wrocka okolice Uniwersytetu, wyspy Piaskowej są zagrożone, bo woda przybiera. Zamiast stać i się przyglądać można dla bezpieczeństwa zebrać grupę gapiów; Dać im worki, folie, piasek , łopaty, sznurki etc. i byłby większy pożytek niż z siania paniki. Zapobiegliwość ZAWSZE jest WSKAZANA !!!

Z ul. Traugutta przeniesiono do innego szpitala chorych z dolnych pięter, żeby nie robić tego gdyby woda tam się dostała. DOBRZE, że ZROBIONO to WCZESNIEJ niż w 1997, bo przed pojawieniem się wody w okolicy szpitala im. Marciniaka !

Przedszkole przy ul. Strachocińskiej (Wojnów) ok. 3 km od słynnych z 1997 r. Łanów - ewkuuje się, rodziców poproszono o zabranie dzieci. Zrobiono to - jak wyżej- nie dlatego, że przyszła wielka woda, ale NA WSZELKI WYPADEK. I OK. Tak trzymać !!!
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 14:27:44
ja mieszkam pod wrockiem kolo wielkiej rzeki...nikt nie bierze sie do roboty nic nie jest nawet ochronione z dnia na dzien woda przybiera i nikt nawet nie wezmie sie do roboty....;/
-
Gość: Magdalena, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 14:53:25
Ludzie nie panikują bez powodu. Boją się powtórki z '97. Lepiej, że panikują i coś robią niż mieli by nie robić nic.
-
Gość: pomocny, *.lanet.net.pl
2010/05/21 15:44:34
Woda pitna jest w EPI markecie .
-
Gość: Kaliszak, 78.8.151.*
2010/05/21 16:38:34
W radiu mówili, że mają wysadzać bloki na Kozanowie aby zablokować ewentualną powódź. Słyszeliście cos o tym? pozdrawiam.
-
Gość: Galinka, 78.8.151.*
2010/05/21 16:40:57
To nie Kozanów, na Gaju mają wysadzać
-
Gość: Zdzisiek, *.ovh.net
2010/05/21 16:48:53
Tak, ja też słyszałem o kontrolowanym wyburzaniu bloków na Kozanowie, co ma stworzyć naturalne wały. W ten sposób poświęcając kilka budynków uratują resztę.
Przynajmniej nie będzie tak jak w 1997 roku, że przez kilku wieśniaków nie wysadzono wałów w Łanach - poświęcilibyśmy jedną wieś a uratowali cały Wrocław.
Mam nadzieję, że mieszkańcy Kozanowa wiedzą, co to znaczy "poświęcenie".
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 18:23:22
rany to gdzie w koncu maja wysadzac te bloki na gaju czy kozanowie
-
Gość: gaba, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 20:10:45
dlaczego nikt z widomości telewizyjnych nie informuje szczególowo jak może być we Wrocławiu, przecież mają skalę porównawczą z 1997 roku,ale teraz wszyscy zajmują się tylko Wisłą, Warszawą i Krakowem, a po drodze do Wrocławia wszystkie miasta są zalane przez Odre i wcale nie jest lepiej tam gdzie przepływa niż w 1997, ja byłam 13 lat temu w czsie powodzi i widziałam jak zgineli ludzie od wody , a stan obecny wrocławskich rzek( Widawy i Oławki) wiele mówi już w tej chwili jeszcze przed falą kulminacyjną. Oby wszyscy najmądrzejsi mieli rację i sytuacja z 1997 roku nie powtórzyła sie znowu u nas.
-
2010/05/21 21:39:42
serdeczne dzieki za swietny blog. nareszcie mam jakis kompleksowy poglad na sprawe. Powodzenie:*
-
Gość: gość, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/21 21:51:08
Witam, proszę o inf. na jutro mam zaplanowaną wycieczkę do Wrocławia na Panoramę Racławicką i do Ogrodu Japońskiego itp. czy jest sens wyruszać w drogę? Trochę się obawiam. Pozdrawiam wszystkich Wrocławian
-
Gość: gosia, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/21 22:01:04
No kochany wycieczkę to lepiej opuść , sczęśliwy mieszkańcu innych rejonów , pozdrawiamy
-
Gość: Świadek, *.ssp.dialog.net.pl
2010/05/21 22:17:09
Na Kozanowie pojawiły się oddziały wojska! Ponoć wały puściły! Chyba będą te bloki wysadzać!
-
Gość: Paweł, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/21 22:17:42
Witam co do sytuacji na Sołtysowicach i Karłowicach na razie spokojnie, ale wybieram się rowerem i sprawdzę sytuacje na wałach przy moście Trzebnickim a Warszawskim i tył Sołtysowic i oblecę ul.Kromera
-
2010/05/21 22:19:26
Ręce mi opadają, jak czytam te informacje o wyburzaniu bloków na Kozanowie, sama bym nic lepszego nie wymyśliła żeby wzbudzić panikę. Brak mi słów na takie "rewelacje"
-
Gość: ak, *.chello.pl
2010/05/21 22:49:07
zamiast kpić to może na kozanów pojedziecie i pomożecie wały budować bo te wasze wpisy nie są śmieszne
-
ikroopka
2010/05/21 23:58:55
Ważna informacja - TU
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/22 00:33:08
Do abema bicie piany? szaleńswto? tylko wsie pod miastem i peryferie? to po co zaglądasz?
-
Gość: kasia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/22 00:34:27
DO abema? tylko wsie pod miastem? tylko peryferie? Tam też mieszkają ludzie!!!! Po co sam zagladasz i wkurzasz ludzi?
-
2010/05/22 00:36:03
Pamiętajcie ,że powódź skończy się później. W następną sobotę i niedzielę ma padać.
Walczcie o to żeby konserwowane były wały, czyszczone były dna rzek i pogłębianie, konserwacja i budowa nowych zbiorników retencyjnych.
To jest ważniejsze niż wydatki na różne bzdury!!!!!
-
Gość: magda K, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/22 00:59:43
ok. 22 wpuszczono odre do Widawy panuje panika bo twierdza ze maja zalac psie pole i kowale (straz pozarna pukala do drzwi po 16 ze isteniej mozliwosc podtopien i zalania), widawa ma coraz szybszy nurt, na soltysowicach kolo 17 pojawilo sie wojsko ewakuowali ludzi (autobusami)
-
Gość: , 188.33.78.*
2010/05/22 14:59:19
Przerwało wały na kozanowie :( Wie ktos moze co z kowalami..?? Pozdrawiam 3majcie sie wszyscy...
-
Gość: marcin, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/22 15:18:17
Oglądaj TVP3 to się może dowiesz. Póki co, miejmy nadzieję, że na Kozanowie się skończy. Współczuję oczywiście, bo mam tam wielu znajomych i znowu to samo...
-
Gość: gosia, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/22 22:06:23
córka pomaga w Łanach , przed chwila rozmawiałam przez telefon , owszem przecieka ale nikt sie nie poddał , co do burzy widać błyski ale daleko
-
Gość: , *.lanet.net.pl
2010/05/22 23:02:10
Ul. Wojtkiewicza (Biskupin) alepluje o latarki i pochodnie. Wszystko, co świeci przyda sie umacnajacym wały!!!
-
Gość: Karłowiczek, *.chello.pl
2010/05/23 09:24:28
Ja rrochę z innej beczki. Jak była powódź w 1997 r., to lokalna telewizja i TEDE na bieżąco informowały o tym co się dzieje we Wrocku i okolicach. Zaś dzisiaj TVP, która podobno dźwiga misję, ani be ani me. Tylko TVN 24, który misji nie ma, stara się nas infrormować. Dlatego uważam, że najwyższy czas zlikwidować telewizję publiczną, a w to miejsce utworzyć telewizję lokalną, naszą, wrocławską!!!!
-
Gość: Krzys Raus, *.zone7.bethere.co.uk
2010/05/26 03:03:19
Dobry Blog.
Straszne nieszczęście co się z tym Wrocławiem stało.
Wszystkiego Suchego!
-
ann-dach.pl
2015/11/03 16:09:27
Pamiętam dobrze te dni. Oby się prędko nie powtórzyły.
    Czytam i polecam: