czyli o Wrocławiu z innej strony
RSS
sobota, 26 lutego 2011

Nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego dosłownie „na dniach” ukazała się książka „Sport w Breslau”. Nie, to nie jest kolejny tom przygód Eberharda Mocka. Ale emocji tu nie brakuje, a i czyta się książkę z wypiekami na twarzy i naprawdę trudno się od niej oderwać. Do tego jest to książka, której autorem jest wrocławski bloger – Sławomir Szymański.

Powiedzieć, że „Sport w Breslau” to opowieść o… sporcie w przedwojennym Wrocławiu, byłoby uproszczeniem. To napisana żywym językiem i z wielką sprawnością opowieść o sportowych rywalizacjach, którymi niegdyś żyło nasze miasto. O momentach sukcesu i gorzkich chwilach porażki. O drobnych i większych skandalach i roli sportu w życiu miasta i jego mieszkańców. A w końcu o codzienności, która po latach staje się fascynująca.

Przeczytaj cały wpis na Wroclawzwyboru.pl >>

czwartek, 24 lutego 2011
Blog „Wrocław z wyboru” objął patronat nad serią kompetencyjnych szkoleń dla kobiet, które realizowane są w ramach projektu „Szkolenia na obcasach”. Za organizację szkoleń odpowiada firma JP Group Szkolenia i Doradztwo oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Projekt skierowany jest do kobiet pracujących, zatrudnionych na umowę o pracę w mikro i małych przedsiębiorstwach oraz dla osób pracujących na własnej działalności gospodarczej. Szkolenie jest w 80 % dofinansowane z środków unijnych.

Przeczytaj cały wpis na Wroclawzwyboru.pl >>


wtorek, 22 lutego 2011
Kiedy byliście w bibliotece? Uznajmy, że Mediateka się nie liczy. A zatem: kiedy? No właśnie. A wiecie, że we Wrocławiu jest około 50 bibliotek. A to tylko filie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Do tego biblioteki uczelniane, wydziałowe, a nawet parafialne. Większość z nich jest świetnie urządzona i doskonale wyposażona. Są komputery, jest internet… Mimo to biblioteki są jednak rzadko odwiedzane przez mieszkańców Wrocławia, choć praktycznie każdy z nas ma którąś z nich na wyciągnięcie ręki. Tak jakby biblioteki były niewidzialne.

Przeczytaj cały wpis na Wroclawzwyboru.pl >>


18:01, wroclawzwyboru
Link Komentarze (1) »
sobota, 19 lutego 2011
Kiedy 5,5 roku temu zaczynałem pisać blog „Wrocław z wyboru” nie przypuszczałem, że kiedyś będę odbierał nagrodę dla blogu, który wywarł wpływ na rozwój polskiej blogosfery. A jednak… Stało się. „Wrocław z wyboru” w konkursie Blog Roku Anno Domini 2010 zdobył Wyróżnienie Specjalne. To wielki zaszczyt, ale też i rodzaj pewnego zobowiązania, a także motywacja do dalszej pracy nad blogiem.Przeczytaj cały wpis na Wroclawzwyboru.pl >>


    Czytam i polecam: