czyli o Wrocławiu z innej strony
RSS
środa, 24 listopada 2010
Państwowa Komisja wyborcza ogłosiła właśnie wyniki wyborów samorządowych. Wiemy już, kto wejdzie w skład Rady Miejskiej Wrocławia. Dla nikogo nie jest niespodzianką, że Prezydentem Wrocławia został wybrany ponownie Rafał Dutkiewicz, ale PKW nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Przeczytaj cały wpis na Wroclawzwyboru.pl >>


00:41, wroclawzwyboru
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 listopada 2010
Miało być tak pięknie. Na ponad 44 tys. m kw. pomiędzy ulicami Powstańców Śląskich, Gwiaździstą oraz istniejącym Hotelem Wrocław a budowanym Sky Tower, miały powstać pasaże handlowe, zabudowa apartamentowa o wysokim standardzie, nowe powierzchnie biurowe… Miało być wrocławskie city, które razem ze Sky Tower, Arkadami Wrocławskimi, Hotelem Wrocław, planowanym wieżowcem w miejscu EPI Marketu, byłoby biznesową wizytówką miasta, przyciągałoby inwestorów i po prostu robiło dobre wrażenie. Szczególnie na tych, którzy do Wrocławia wjeżdżają od strony węzła autostradowego na Bielanach.

Przeczytaj cały wpis na Wroclawzwyboru.pl >>


piątek, 12 listopada 2010

Konkretnie: na ul. Sudeckiej, sztuk 2. To nie wojna, ani wsparcie dla wygwizdanego marszu narodowców.To scenografia dla filmu „80 milionów” Waldemara Krzystka. Nie brakuje ZOMO-wców i milicyjnych suk. Dla „rannych” jest też karetka, pamiętająca służbę zdrowia z lat 80. Ostatni raz tak ciężki sprzęt wojskowy był widziany na Sudeckiej w czasie oblężenia Festung Breslau. Chyba, że o czymś nie wiem…

Szybka fotorelacja z Sudeckiej (12.11.2010 r, godz. 14.30)

Przeczytaj cały wpis i zobacz zdjęcia na Wroclawzwyboru.pl >>

15:55, wroclawzwyboru
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 listopada 2010
Dwa lata minęły od czasu, kiedy przypomniałem historię zapomnianego obrazu batalistycznego – panoramy „Bitwa na Psim Polu” autorstwa Karola Stobieckiego i Leona Rozpędowskiego. Przez ten czas otrzymałem kilkadziesiąt e-maili ze wskazówkami, strzępami informacji, które należało zweryfikować… Czasami przypominało to zabawę puzzlami, w których brakowało najważniejszych elementów, czasami czułem się, jak Indiana Jones… Sprawdzałem tropy, ale nie doprowadziły one do odnalezienia zaginionego płótna. Otrzymane wiadomości pozwalają jednak nieco wyjaśnić losy panoramy „Bitwy na Psim Polu”.


Panorama Bitwy na Psim Polu – szkic Karola Stobieckiego
Źródło: „Encyklopedia Wrocławia”

Przeczytaj cały wpis na Wroclawzwyboru.pl >>


    Czytam i polecam: