czyli o Wrocławiu z innej strony
RSS
niedziela, 19 grudnia 2010
Wrocław jest bardzo fotogenicznym miastem, wypełnionym architektonicznymi perełkami z licznymi detalami… Tak, Wrocław lubi fotografów. Zresztą ze wzajemnością. Ale, jak pokazać na zdjęciach „Wrocław inaczej”? Można szukać „miejscówek” rzadko utrwalanych na zdjęciach, odkrywać nieznane zakątki, skupiać się na detalach. Można też sięgnąć po techniki fotograficzne, które pozwalają pokazać nawet najbardziej „oklepane” miejsce w zupełnie innych „szatach”…

Jedną z takich technik jest HDR (High dynamic range imaging), która odrealnia zdjęcia do tego stopnia, że zdjęcie wygląda niczym ilustracja z jakiejś książki fantasy...Autorem zdjęcia jest Piotr Spisak.

Zobacz więcej zdjęć HDR Wrocławia na Wroclawzwyboru.pl >>


17:38, wroclawzwyboru
Link Komentarze (3) »
sobota, 11 grudnia 2010
W czwartek Wrocław obiegła informacja o pomyśle na wyburzenie wieży ciśnień przy ul. Daniłowskiego/ al. Kasprowicza (Karłowice). Wywołało to lawinę komentarzy w sieci i reakcję MPWiK, które oficjalnie zdementowało plotkę. I choć pomysł z wyburzeniem wieży jest wyssany z palca, udało się chyba sprowokować dyskusję o wrocławskiej architekturze przemysłowej, która nie ma u nas łatwego losu. Wciąż nie wiemy, kto na Karłowicach rozlepił zawiadomienia o pomyśle na wysadzenie obiektu.

Przeczytaj cały wpis na Wroclawzwyboru.pl >>


    Czytam i polecam: