czyli o Wrocławiu z innej strony
RSS
wtorek, 21 sierpnia 2007
To już dwa lata...
Dokładnie dwa lata temu popełniłem pierwszy wpis - tak narodził się blog "Wrocław z wyboru". Z perspektywy czasu widzę, jak zmieniła się przez ten czas blogosfera. Dojrzała. Kiedy zaczynałem, blogi kojarzone były raczej z przesłodzonym pamiętnikarstwem nastolatek. Takich blogów nie brakuje i dziś, ale generalnie blogi dojrzały i się ufachowiły. Dla mnie osobiście punktem przełomowym było odkrycie bloga Ecommerce Wojtka Kyciaka. Dopiero po lekturze tego bloga zdałem sobie sprawę, że bloga można poświęcić jednemu tematowi i pisać o tym naprawdę interesująco. Potem była Warszawa eeli1. Rewelacyjny blog o stolicy, miejscach, których nie ma. Takie były pierwsze inspiracje. Kupiłem rower i zacząłem odkrywać Wrocław. Zacząłem opisywać miejsca, w których bywałem, zawsze starając się odkryć kontekst historyczny opisywanego miejsca. Okazało się, że ktoś to czyta. I tak pisze od dwóch lat. Z racji moich zawodowych obowiązków piszę dość nieregularnie, ale o blogu nie zapominam. Codzienne zaglądanie na Bloxa stało się dla mnie rutynową czynnością, jak sprawdzenie skrzynki pocztowej. Kliedy zaczynałem pisać tego bloga, wrocławska blogosfera praktycznie nie istaniała. Nie było jeszcze Wrocka robiqa i ikroopki, nie było bloga FotoWrocław zlt, nie było WROCphoto cavemaca, ani interesujacego Miasta Wrocław camparis. Naprawdę cieszy mnie, że powstały te blogi - Wrocław wart jest tego, żeby o nim pisac, zachwycać się nim, fotografować, być z niego dumnym.

Dziękuję Wam za te dwa lata!

11:58, wroclawzwyboru
Link Komentarze (13) »
poniedziałek, 13 sierpnia 2007
Internet dał nam możliwość podglądania/monitorowania niemal wszystkiego, oczywiście pod warunkiem, że po drugiej stronie kabelka mamy podłączoną kamerę internetową. Podglądać/monitorować można też Wrocław. Kamer działających online jest w mieście kilka. Jeśli ktoś wie o jakiś innych, to proszę o informację w komentarzu. Fajnie jest czasem tak pobawić się w Wielkiego Brata.


Tramwaj linii 14 na przystanku Arkady - róg ulicy Świdnickiej i Piłsudskiego
LINK DO KAMERKI (lub kliknij na zdjęcie)Widok na Arkady Wrocławskie - skrzyżowanie Powstańców Śl. i Swobodnej
LINK DO KAMERKI (lub kliknij na zdjęcie)Przystanek przy Hotelu Wrocław na ul. Powstańców Śl. - kierunek Arkady Wrocławskie (dzięki za podpowiedzi w komentarzach)
LINK DO KAMERKI (lub kliknij na zdjęcie)Plac Legionów
LINK DO KAMERKI (lub kliknij na zdjęcie)Widok na Stare Miasto z komina Kogeneracji SA
LINK DO KAMERKI (lub kliknij na zdjęcie)

AKTUALIZACJA (21.08.2007)

Druga kamera Kogeneracji - widok na najwyższy obiekt budowlany we Wrocławiu (dziękuję za informacje w komentarzu)
LINK DO KAMERKI (lub kliknij na zdjęcie)

12:07, wroclawzwyboru
Link Komentarze (15) »
    Czytam i polecam: